Recept – Lízátka z horkých bobů

Na blogerky.cz byla výzva vytvořte letní nápoj s horkým boby. Po dlouhém přemýšlení mě napadlo udělat lízátka z horkých bobů. Já jsem se dlouho do žádné výzvy nezapojila, tak jsem byla ráda za možnost. Horké boby přišly ve velkém balení a s odměrkou. Pro více informací se můžete podívat horkeboby.cz. Spolu s balíčkem dorazil i letáček se základním receptem. Rozehřát mléko s boby do zhoustnutí. Jenže je teplo a v teple u sporáku jsem fakt stát nechtěla. Takže jsem improvizovala.

lízátka z horkých bobů

Lízátka z horkých bobů

Základ je z kelímku šlehačky a 6 naběraček horkých bobů v prášku. Vše jsem zamíchala do zhousnutí. Což je extrémně rychlé a snadné. Takže tohle zvládnou i děti, které se můžou vyblbnout. Po zhoustnutí tedy přišla velká sranda.

Nakrájela jsem marshmallow a taky gumové medvídky. A pro rozmar jsem si připravila barevné zdobení. Samozřejmě můžete použít i sušené ovoce, kokos nebo třeba dám kousek burákového másla. A co nejlepší hrubá sůl! Ta by byla skvělá v kombinace horkých bobů.

Formu na lízátka mám z obchodu Action, který se rušil a vše byla za 50% slevy. Tak jsem měla radost, že je můžu konečně využít.

Zkoušela jsem dát nejdříve zdobení. Až na barevné zdobení to nevadilo. Marshmallow byla skvělá volba. Když jsem to celé naplnila, pro jistotu jsem s tím zabouchala, abych se zbavila vzduchových bublin a vše si pěkně sedlo.

lízátka z horkých bobů

Pak už následoval mrazák, kam bych sama vlezla v tomhle šíleném vedru. Stačily dvě hodinky a mohlo se pokračovat. Vychlazené mléko nalijte do sklenice a vezměte lízátko z horkých bobů, vložte ho do mléka a zamíchejte. Až se lízátko celé rozpustí nasypejte led. Nahoru ještě dosypejte marshmallow. Možnost je na led dát šlehačku a pak až marshmallow.

Jsem si jistá, že si pochutnáte stejně jako my v tomhle hicu, protože není nic lepšího než si dát něco chladivého. Jinak vychlazená lízátka z horkých bobů můžete jíst i samostatně.

lízátka z horkých bobů

Co na to říkáte? 🙂 Další naše recepty najdete tady.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *