Domácí sladký barevný popcorn – snadno a rychle

Miluju popcon, ať už ten z kina nebo z mikrovlnky. Pokouším se dělat i domácí. (Ach jak by mi tuto práci ušetřil popcornovač!). Slaný popcorn zmáknete lehce, ale jak na ten sladký a barevný? Hmm to je otázka… Proto vám dnes ukážu návod na to jak si udělat domácí sladký barevný popcorn.

Základem popcornu je popcorn. Tenhle vtip jsem si odpustit mohla, že? Hlavně, abychom si rozuměli, budeme dělat popcorn od začátku proto je potřeba balení přímo zrníček. 🙂 Můžete použít například tento od firmy Davert.

domácí sladký barevný popcornSuroviny: 

 • 1 necelý hrnek na dno hrnce (záleží na velikosti hrnce, kukuřice by vám měla zakrývat dno)
 • 1 lžíce másla
 • 1 lžička medu nebo sirupu
 • 1 lžíce cukru
 • 11g želetiny

Trouba 180°C

Postup:

Tvorba  základního popcornu je velmi snadná. Kukuřici nasypeme do hrnec. A přiklopíme ho, jinak to bude všude. Občas hrncem zatřeseme, aby měla možnost i ostatní kukuřice puknout. Když je to hotovo, přendáme si to do mísy a pokračujeme dál.

Domácí sladký barevný popcorn

domácí sladký barevný popcorn

Teď se vrhneme na tu sladkou část. Mějte na paměti, že čím více másla a cukru a medu dáte tím to bude sladší a mastnější, máslovější. Suroviny co uvádím mi přijdou tak akorát, ale pro někoho to bude třeba i málo. Zkuste a uvidíte. 🙂 Med se nesmí vynechat díky němu to správně lepí.
Máslo a med mícháme do rozpuštění v hrnci, přidáme cukr a želatinu (tu vyrobíme podle návodu) a celé to spojíme.
Pokud chcete barevný popcorn tak přidejte barvivo.  Uveďte vše do varu a následně to 5 minut neustále míchejte na mírném ohni.
Ihned nalijeme směs na popcorn a zamícháme aby jsme měli více méně všude popcorn obalený.
Popcorn obalený směsí dáme na plech vyložený papírem a na 10 minut do trouby.
Po vytažení popcorn necháme lehce vychladnout a následně ho jemně rozdrobíme, aby byl každý pukanec zvlášť. Nezbývá nic jiného než si pustit dobrý film nebo seriál a popcorn si vychutnat. Dobrou chuť!
Máte rádi popcorn? Vlastníte popcornovač?
Další recepty z naší kuchyně najdete zde.
(PS: Jedná se o znovu publikovaný článek, který jsem vydala v roce 2014. Lehce jsem ho upravila a zaktualizovala. :))

7 komentářů: „Domácí sladký barevný popcorn – snadno a rychle

 • 19.2.2014 (12:16)
  Permalink

  Já Popcorn jím, ale že bych na něm ulítávala a musela si ho dělat doma… to fakt ne. To můj mladší brácha si dělal nedávno doma Popcorn 😀 ale bez příchutě 🙂

  Reagovat
 • 17.6.2017 (16:39)
  Permalink

  Mňam, teď jsi mi udělala chutě! 😀 Možná ho teď přes prázdniny zkusím udělat 😀 u nás zatím děláme jen vařenou kukuřici, ale takhle popcorn zatím jen kupovaný. Ten sladký je fajná změna, i když ho často nekupuju, spíš ten slaný teda, ale chutnají mi oba :).

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *