Recept – Red Velvet – Dort pro mlsné medvědy

Dnes si společně ukážeme jak udělat velice chutný dort jménem Red Velvet, který se hodí na narozeniny a nebo jen tak pro každodenní mlsání. Není to nic těžkého a dokonce i já jsme to zvládl. Co bych taky neudělal pro medvědí slečnu že jo. Takže si nachystejte vařečky, formu na dort se šlehačem a můžeme začít tvořit tohle veledílo. Předem upozorňuji, že recept nepatří k úplně nejjednodušším. Ale nějaká věda to taky není. Hurá do toho.

Red Velvet

Red Velvet – Těsto

Red Velvet

Red Velvet

Nejdřív si uděláme těsto. Vytřete formu olejem a vysypejte ji moukou, aby se nám korpus nepřilepil. Pak postupně do misky dáte všechny tekuté přísady. Olej, podmáslí, vajíčka, barvivo (aby byl dortík hezky červený, dá se použít i červená řepa), ocet a vanilkový extrakt. Vše důkladně promícháte a odložte stranou. Do druhé misky dáme všechny suché přísady. Mouku, cukr, sodu, sůl a kakao. Opět vše důkladně promícháme. Kdo nechce moc sladký, nedávejte tolik cukru. Nyní nastal vařečky a vysvalovaných rukou. Postupně přisypávejte sypkou směs do té tekuté a míchejte a míchejte dokud nebudete mít hezky hladké těsto. Které vylejete do vymazané a vysypané formy.

Red Velvet

Red Velvet

Red Velvet

Když máme takhle hezky vyšlehané a těsto připravené ve formě, stačí mít jen rozpálenou troubu na 180°C a šoupnout to tam. Pečlivě pečení hlídejte špejlí. Nám se korpus pekl něco málo přes hodinu. Což byla dvojnásobná doba, než jsme očekávali. Nakonec se ale zadařilo a korpus dortu Red Velvet byl na světě.

Red Velvet

Red Velvet – Krém

Dejte dort třeba na balkon vychladit a pustíme se do krému.

Red Velvet

Jednoduché jako facka. Do misky si dejte lučinu a mascarpone, hezky celé baleníčko. Cukr, opět kdo nemusí tak moc sladké dá si méně. Máslo a vanilkovej extrakt. Vytasíte šlehač a budete zuřivě šlehat dokud nebude vše důkladně promíchané. Krémem potřete vychladnutý a rozřezaný  dort ze všech stran a zevnitř aby nám to udělalo hezké patro. Nezapomeňte seříznout dort z vrchu, ať má hezký tvar. Teď už zbývá jen dozdobit, nechat zatuhnout a máte vyhráno. Já jsme volil vlašské ořechy v celku, namleté a nastrouhanou čokoládu. Fantazii se meze nekladou. Nechte hezky zatuhnout a můžete podávat.

Red Velvet

Dobrou chuť!

Pečete dorty nebo si je raději objednáváte?

Nezapomeňte se podívat i na náš minulý recept na bábovku.

Váš pečící Medvěd

7 komentářů: „Recept – Red Velvet – Dort pro mlsné medvědy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *