Recept – Pražené mandle – Medvědí rychlovka

Určitě se vám stalo, že vám v pátek někdo oznámil, že přijde druhý den popřát k něčemu a nebo naskytne nečekaná návštěva, s kterou rozhodně nepočítáte. Ať už co se občerstvení týká nebo časového rozvržení víkendu. Začnete panikařit, že nic nemáte a co teď s tím, jasně můžete jít do obchodu a vše nakoupit. Pak letět domů s vyplazeným jazykem. Nebo můžete doma nakouknout do spíže a vytrhnout si tak trn z paty. Dnes vám ukážu jak udělat jednoduchou slanou pochutinu, kterou se zavděčíte určitě všem. Pražené mandle!

Pražené mandle

Pražené mandle, nebo spíše spařené?

Pokud nemáte doma mandle, tak rovnou o obchodě kupte i jiné pochutiny pro návštěvu, ale pokud ano, tak máte vyhráno. Budete potřebovat ty ve slupce. Kupte rovnou ten největší sáček, protože vám budou moc chutnat. Uvařte si vodu v rychlovarné konvici a zalejte s ní mandle. Počkejte takových deset a až patnáct minut a slejte vodu. Nyní každou jednu mandli uchopte mezi dva prsty a zmáčkněte. měla by krásně vylítnout ven a na prstech vám zůstane slupka. Takto krásně je oloupete, nůž vůbec  na loupání nebudete potřebovat.

Když všechny oloupete, nastal čas je rozpůlit. Proč půlit? V celku se vám tak hezky neopečou a nebudou mít hezkou barvu. Takže nožíkem půlíme. Pozor na prsty. Některé půjdou hůř a některé líp, záleží jak moc se spařily. Po té si rozpalte na pánvičce trochu oleje a vhoďte mandle. Hezky zprudka opékejte a neustále prohazujte. Opakujte, dokud nebudete s mírou opečení spokojeni. Pozor, rychle se pálí a pak jsou hořké.

Vysypejte mandle na talířek s ubrouskem aby vsál přebytečný tuk, osolte je a můžete podávat. Doba přípravy je takových dvacet minut, když máte k dispozici dvoje ruce. Ano roztrhnou balíček brambůrků je jednodušší, ale s tímhle jistě oslníte a budou všem chutnat. Skvěle se hodí k vínu a nebo pivu.

Přeju vám dobrou chuť a doufám, že se vám dnešní rychlovka líbila.

Vyzkoušíte tyto pražené mandle?

Nezapomeňte i na naše další recepty.

Váš Medvěd

 

 

 

 

4 komentáře: „Recept – Pražené mandle – Medvědí rychlovka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *