Jak na letenky a ubytování v Londýně

Ahoj. Díky Instagramu hodně z vás určitě ví, že jsme byli na týden v Londýně. Tímhle článkem, tedy začínám sérii článků o Londýně. Dnes začneme tématem, jak na letenky a ubytování v Londýně.

Do Londýna jsme cestovali sami. Vše od letenek, po ubytování až k tomu co budeme jaký den dělat jsme si plánovali s Medvědem sami.

Jak na letenky a ubytování v londýně

Jak na letenky a ubytování v Londýně

Pokud plánujete cestu, tak nejdříve začněte koupí letenek. Od nich se odvíjí vše. Ty jsem kupovala v lednu. Ano opravdu v lednu jsem kupovala letenky na červen. A vyplatilo se. Měli jsme krásnou cenu pro dva se zpáteční – 3000,-. Určitě tedy doporučuji si s tím trochu pohrát. Také je dobré sledovat, zda se něco v Anglii neděje. Takže my jsme se konkrétně chtěli vyhnout porodu prince, svatby prince a Wimbledonu – ten by bylo dobré vidět, ale i tímto letenky rázem stoupají. Jak na letenky a ubytování v londýně

Letenky jsme kupovali na https://www.ryanair.com/ letěli jsme z Brna a přistávali na letišti Londýn Stansted. Samozřejmě se nabízejí i další letiště na odlety (i přílety), pak záleží co máte blíž.

Jak na letenky a ubytování v londýně Jak na letenky a ubytování v londýně

Ubytování v Londýně

Potom co jsem koupila letenky jsem se začala poohlížet po ubytování. Už předtím jsem se dívala, ale teď jsem věděla po jakém termínu se poohlížet. Věděli jsme, že do hotelu nepůjdeme. Takže na řadu nastoupilo https://www.airbnb.cz/. I tady je vhodné si včas najít ubytování. Pokud budete hledat na poslední chvíli, může se zdát, že je to zbytečně drahé nebo daleko.

jak na letenky a ubytování v londýně

Proto jsme ubytování objednávali měsíc po letenkách tedy v únoru. Předpokládám, že tohle bude číst stejný typ lidí jako jsem já. O všem musí vědět a hledají recenze. Takže krom recenzí, co má samotný pronajímatel na Airbnb jsem sháněla i tipy přímo od lidí. Upřímně jsem jich moc nenašla, tak aspoň vám sem dám náš.jak na letenky a ubytování v londýně

Bydleli jsme u paní Elisabetty. Ubytování bylo cca 15 minut vlakem z centra Londýna. Vlak jezdil každou chvíli, takže to bylo naprosto ideální. V domě jsme bydleli v nejvyšším patře a to patro o bylo o dvou místnostech. Pokoj s výhledem na obrovskou zahradu a koupelna. Vše pro nás. Naprosto to stačilo, protože pokud máte chodící výlet, jako byl ten náš, tak potřebujete ubytování jen na přespání. I tak jsme měli dovoleno si i vařit v kuchyni.

Pokud někoho bude zajímat odkaz přímo na ubytování tak tady je https://www.airbnb.cz/rooms/21333717. Můžeme ho naprosto doporučit.

To by mělo být v základu vše, dejte mi vědět kam se vy teď chystáte. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *