Hra o trůny – Drak a vlk

Asi jen málokdo z vás nezná seriál Hra o trůny. Někdo ho sleduje v televizi, někdo netrpělivě každý týden vyhlížel nové díly, někdo o něm jen slyšel a dokonce ho někdo ani nezná. Tento článek bude spíše orientovaný pro fanoušky fenomenální seriálu Hra o trůny, kde se ohlédneme za celou letošní sérií a taky za posledním dílem, který jsme měli možnost vidět v kině. Proto upozorňuji, kdo seriál sleduje a nedostal se až do sedmé série, tak ať dál nečte. Článek bude obsahovat spoilery.

Hra o trůny

Letos jsme se opět vrátili do Západozemí s velkým očekáváním z nadcházejících bitev. Hodně z nás bylo nadšeno. Mohli jsme vidět bitvu o Vysokou zahradu, Casterlyovu skálu, námořní bitvu a taky velmi důležitou bitvu za zdí. Dračí královna konečně dorazila na svůj rodný kontinent a hra o trůny může opět začít. Tvůrci se trošku odklonili od řad minulých, nyní budou postavy mnohem rychleji cestovat. některé udělají pro nás nesmyslné rozhodnutí, co by normálně neudělali. Dojde na očekávané události, jako jsou záchrany na poslední chvíli a nebo postelový románek. Brutalita a nečekané smrti hlavních postav, se pomaličku vytrácí. Je to škoda.

Na seriál Hra o trůny do kina? Proč ne!

Letos nám všem síť kin Cinestar dala možnost jít do kina na první a poslední díl letošní série. Nutno podotknout, že lístky byly úplně zdarma, jediná podmínka byla být členem Cinestar klubu. Takže lidi se samozřejmě vrhali do front a lístky byly téměř okamžitě vyprodané. Můžu říct, že jsem viděl poprvé vyprodaný kinosál do posledního místa.  První díl se vysílal zároveň s posledním dílem šesté řady, aby diváci byli v obraze. My jsme ho bohužel nestihli. Ale jak bychom si mohli nechat ujít ten poslední. Nejočekávanější díl. Hned u vstupu do sálu nám slečna vrazila do ruky lístky do tomboly. Ceny věnovala stanice HBO. My jsme štěstí neměli, ale co jsem jedním okem stihl pochytit, byly tam ceny s motivy seriálu, jako hrnek, pivo, DVD a jiné. Milé zpestření, které udělalo radost třem šťastným výhercům.

Tímto bych chtěl poděkovat Cinestaru a HBO, za tuto skvělou možnost pro fanoušky a myslím, že se nás většina shodne, že bychom uvítali klidně všechny díly v kinech a nemusí to být ani zadarmo. Díky!

Konec je další začátek

Poslední díl, nás opět nechává čekat na řadu osmou, která má být poslední řadovou vůbec. Pak už se můžeme jen těšit na spinoffy seriálu. Jak už jsem řekl, žádná z hlavních kladných postav nezemře. Jon a Dany odplouvají ruku v ruce, zeď padá. Očekávané se stalo a armáda nemrtvých vstoupila do Západozemí. Teď nám nezbývá nic jiného než si počkat minimálně rok na další pokračování. Natáčet by se údajně mělo začít již na podzim. Jak to, ale tvůrcům a hercům bude dlouho trvat toť otázkou. Poslední série bude mít ještě o jeden díl méně než tato.

Ať vám čekání uteče co nejrychleji, tak jako nám. A na co se dívat když zrovna neběží Hra o trůny? Na to se podíváme v dalším článku.

Sledujete Hru o trůny? Chodili by jste na seriál do kina?

 

1 komentář: „Hra o trůny – Drak a vlk

  • 31.8.2017 (9:22)
    Permalink

    Já tento seriál naprosto žeru! Já se řadím mezi ty čekající “piráty”, je to šílené čekat týden na další díl 😀 S přítelem se jen dohadujeme jak to asi tak skončí, každý máme svou teorii, ale naposledy jsme se poprvé shodli na jedné 😀 Úspěch! No, jsem zvědavá, jak to ještě bude pokračovat…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *