DIY – Skládané záložky do knih

Mám moc ráda knížky. Nedávno ke mně přistálo více výtisku na jednou a já rozmrzele zjistila, že nemá žádnou pěknou záložku. Dlouho se mi líbily obrázky záložek na pinterestu, jen je nasunete na roh stránky kde jste skončili. Paráda, vtipné a variabilní pro všechny ať už pro děti, ženy nebo muže. Tak se pojďte mrknout jak se takové záložky do knih dělají.

Skládané záložky do knih

V první řadě potřebujete papír. Pokud skládáte poprvé doporučuji použít obyčejný. Pak můžete použít i nějaké ozdobné scrapbookové, ty budou vypadat taky moc pěkně. Papír přehněte na půl. A odstřihněte. Získáte tak velikost A5.

záložky

Poté přehněte znovu papír tak aby, vám vznikl trojúhelník. Zbytek papíru odstřihněte a po otevření trojúhelníku máme krásný čtverec. Znovu to vraťte do trojúhelníku. Delší stranu trojúhelníku si dejte k sobě. Špička směřuje od vás. Pravý roh přehněte nahoru ke špičce. To samé udělejte i s druhým rohem. A pak to vraťte to do původního stavu.

Tím jsme si pomohli a bude se to lépe překládat.

záložky

Vrchní část špičky vezměte a přehněte směrem dolů. Vznikne nám trojújhelníček. Uchopte pravý roh a směřujte ho směrem ke špičce. Pak ho zahněte pod trojúhelníček z předchozího kroku. Toto udělejte i s druhým rohem. A je hotovo!

záložky

Ušatá záložka

Už je jen na vás jak si záložku dotvoříte. Pokud se vám nelíbí čouhající cancour papíru, můžete ho zastřihnout. Pokreslete si obě strany záložky a pak používejte vždy tu podle náladu. Dobré jsou hesla jako “Tady jsi usnula” “Jdi spát jsou 2… 3 ráno!” “Tady je konec pro dnešek.” “Pokračování zde!” Fantazii se meze nekladou.

záložky

Stejně tak si můžete vytvořit ušáka. Ze zbytku papíru vystřihněte uši, domalujte růžový vnitřek a přilepte na zadní stranu záložky. Takto vytvoříte i zuby. Domalujete ušákovi obličejíček a je to. Vypadá to vtipně, když ušiska trčí z knížky ven. Ovšem na cestování tato záložka vhodná není.

záložky záložky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velmi vtipný je taky motiv zubaté příšerky, která stránky sní. Stačí dodatečně z papíru vystříhat zubaté zuby a přilepit.  Pokud nechcete ani psát, či si tvořit příšerku, vezměte do ruky washi pásky a oblepte barevně záložku.

záložky

záložky

 

 

 

 

 

 

 

 

Všechno bude vypadat krásně! 🙂

To by bylo o těchto záložkách vše a příště se podíváme na trochu těžší záložky. 🙂

Používáte záložky? A co zrovna čtete? 🙂

 

5 komentářů: „DIY – Skládané záložky do knih

 • 2.8.2017 (4:13)
  Permalink

  Tak to musím vyzkoušet! Vypadá to totiž peckově a vždycky používám nějaký kus papíru jako záložku… čímž… ehm… vlastně zneuctívám celou knihu 😀 🙁
  Jo a zrovna čtu knihu ”Proč nikdy nestíhám” 🙂

  Reagovat
 • 6.8.2017 (19:42)
  Permalink

  Krásný blog a rozhodně nejsem tu poprvé, dala jsmi plno inspirace a ty záložky jsou opravdu kouzelný

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *