Plan with me: Jak používat washi pásky v diáři

Vítám vás u dalšího článku. Tentokrát se mrkneme na to jak používat washi pásky v diáři. Je to výhodné pokud jedete někam a nechcete si s sebou brát všechny vaše serepetičky. Nebo nemáte možnost si tisknout své samolepky či si je kupovat, ale chcete si  ho zdobit a mít ho výjimečný.

Zaměříme se na to jak můžeme dekorovat diář jenom pomocí pásek. Takže potřebujeme pouze krásné washi pásky, malé nůžky a kartu. No a samozřejmě diář.

Jak používat washi pásky v diáři

Ještě se vrátíme k té kartě. Na co jí použijete? Na to, aby se páska utrhla přesně tam kde chcete a rovně. Stačí k nalepené pásce přiložit kartu a trhnout.

Teď už se vrhneme na to pravé “páskování”. Pokud vám to diář umožní, vyndejte stránky k dekorování. Budete pak mít více prostoru a bude se vám to lépe dělat.

Jak používat washi pásky v diáři

Rámečky

První možnost je udělat rámečky. Na konec stránky nebo na začátek plánovacích okének. Super je také dát pásku přes dírky a znovu prodírkovat. Papír se zpevní a vypadá to dobře.

Pokud děláte horní nebo spodní rámeček, přelepte trochu na podložku.Stránky budou držet u sebe a pokud budete používat obrázkové pásky, bude pak obrázek hezky navazovat na sebe.
Jak používat washi pásky v diáři

Vlaječky

Z pásek se dají dělat lehce vlaječky k označování události. Stačí ustřihnout kousek pásky a z ní vystřihnout trojúhelníčky. (Ty si nechte na později. :)) A tadá, vlaječka je na světě. Pokud máte širší pásky, stačí odstřižený kousek rozpůlit a opět z něj vystřihnout trojúhelníček. Vznikne tak krásná úzká vlaječka. Tu můžete použít na psaní to do listů. Stačí jen k tomu potom dopsat odrážky.

U vlaječek zůstaneme. Můžeme je třeba použít k označení víkendu. Stačí tedy nakreslit čáru, která bude znázorňovat provázek na, kterém visí vlaječky. Pak k ní dolepit pár těch vystřižených trojúhelníčků. Buď použijte ty co zbyly nebo si vystřihněte nové z pásky kterou chcete použít.

Pokud vlastníte pásku, která už na sobě vlaječky má. Máte také vyhráno. 🙂 Já jsem s ní udělala oddělovače u víkendu.

Jak používat washi pásky v diáři

Taky jsem si vyrobila z pásky šipku a překryla s ní tu původní, která se mi nelíbila.

Panel na poznámky

Pásky jsou také dobrým pomocníkem na oddělování poznámek. Já jsem si nápady označila jedním melounem. 🙂

Štítky

Nesmíme zapomenout ani na výrobu štítků. Stačí opět ustřihnout kousek pásky a z každé strany z ní vystřihnou trojúhelníček. Skvěle to bude vypadat i naopak. Pak už jen nalepit a napsat si poznámku, úkol nebo označení.

Výplň

Pokud jste si někdy tiskli samolepky přímo pro planner, tak víte, že tam jsou vždy i nějaké ty samolepky co si s nimi přelepíte celý jeden chlíveček. I toto vám páska nahradí. Jednoduše Ji nalepte vedle sebe nebo pod sebe a je hotovo.

Pak už jen nezapomeňte odstřihnout zbytek pásky co držela papíry a vložte zpět do diáře.

Jak používat washi pásky v diáři

Doufám, že se vám článek na téma jak používat washi pásky v diáři. Můžete se těšit na pokračování. 🙂

A co takhle i další tipy jak a co využívat v diáři? Měli by jste zájem? 🙂

Hezké plánování všem! Nezapomeňte na soutěž.

 

10 komentářů: „Plan with me: Jak používat washi pásky v diáři

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *