Předpremiéra v Cinestaru – Transformers Poslední rytíř

Vítám vás u dalšího recenzního článku. Tentokrát jsme se s mojí méně chlupatou polovičkou vydali na předpremiéru filmu Transformers Poslední rytíř do kina Cinestar v Olomouci. Celí nažhavení jsme se pohodlně usadili a čekali na začátek filmu. Dokázal se snímek odpíchnout od negativní kritiky minulého dílu? Byla opět přeobsazena ženská vedlejší role? Vše si přiblížíme, tak jako vždy. Transformers poslední rytíř

Pokud jste neviděli předchozí díly, nevadí lehce se vžijete do akce

Celý příběh navazuje tam, kde skončil poslední díl. Optimus Prime letí vstříc své planetěm aby vyzval své stvořitele. Mezitím v posledních pěti letech probíhá na zemi mohutná invaze autobotů. Lidé opět založí speciální úderné týmy a rozhodnou se mimozemšťany likvidovat. Setkáme se zde se známou tváří z třetího dílu. Megatron jako vždycky touží po zničení Země a autoboti se mu budou v tom snažit zabránit. Celý film je navíc protkaný opět legendou o Artušovi a zbrani nesmírné moci. Zdá se mi to nebo Artuše a jeho legendu teď cpou do každého druhého filmu či seriálu?

Transformers poslední rytíř

Bude nám představena naprosto nedůležitá vedlejší postava mladé holky, bydlící na smetišti s mimozemšťany. Do teď nechápu co tam vlastně dělala a ani proč byla v celém filmu. Seznámí se s hlavním hrdinou a pak střih a 90 minut o ní nevíme. Roztomilá byla miminka transformerů. Celý film je vlastně jedna nekončící akce, když se ovšem zrovna nic neděje, neskutečně dlouze se to táhne. Já osobně bych délku filmu zkrátil. O hodně. Přiznám se, že jsem místy měl opravdu potíže udržet pozornost a sledovat co se na plátně děje.

Transformers poslední rytíř

Transformers poslední rytíř nebo raději poslední díl?

Naštěstí obsadili do tohoto pokračování Anthony Hopkinse, které celý film hezky oživí. Trousí jeden vtip za druhým a jeho osobní sluha transformer je taky super. Celkově Michael Bay nezklamal akcí, jak jsme byli u něj zvyklí z předchozích dílů. Ale ten děj, za mě je to pořád dokola to samé a už mě to nebaví. Nepomohla ani kopie Megan Fox. Laura Haddock, která si zahrála hlavní vedlejší ženskou roli. Hlavně se proslavila seriálem Da Vinciho Démoni, odkud ji budete jistě znát. Celou dobu vlastně víte, že skončí s Markem Wahlbergem, ale to napětí, ta jiskra co má přeskočit mezi postavami. Ta tam vůbec nebyla. Nevěřil jsem jim to ani za nic.

Transformers poslední rytíř

Hlavní klaďas Optimus Prime se nakonec opět ukáže a svede finální souboj s ještě větším padouchem než je Megatron a taky s nejlepším přítelem. Film bohužel nezachránila ani krásná oxfordská profesorka, ani hláskující Hopkins a ani charismatický Wahlberg. Možná by to bylo lepší, kdyby to bylo kratší. Fanoušci série jistě budou nadšeni. Ale já, co sleduju Transformers jen jako občasný divák, kterému však neunikly minulé díly musím říct, že to stálo za starou bačkoru. Další díly této série ještě přijdou a mě nezbude nic jiného než doufat, že budou lepší než tento.

Transformers poslední rytíř

Předpremiéry jít či nejít?

Možná se ptáte v čem je výhoda předpremiéry. Na to existuje jednoduchá odpověď. Vidíte film o něco dřív, než je oficiální premiéra. Můžete tak být mezi prvními, co vyjádří svůj názor a podělit se s ostatními. Za mě, pokud jste filmový fanoušek rozhodně na předpremiéry choďte, má to o něco jinou atmosféru a budete se cítit tak trochu důležitěji.

Třeba se uvidíme na další v Olomouckém Cinestaru.

Transformers poslední rytíř

Máte rádi sérii Tranformers a půjdete na nejnovější díl do kina?

Mrkněte i na naši minulou recenzi z dámské jízdy, byla opravdu povedená!

Inferno hodnocení

 

 

 

4 komentáře: „Předpremiéra v Cinestaru – Transformers Poslední rytíř

  • 26.6.2017 (8:04)
   Permalink

   Nemáš zač, no pokud nejsi nějakej zarytej fanda, tak nechoď.

   Reagovat
 • 23.6.2017 (13:55)
  Permalink

  Zrovna tento film mě úplně nezaujal..
  Ale i tak děkuji za recenzi ♥
  Na předpremiéry často nechodím, ale i tak si občas zajdeme 😀

  Reagovat
  • 26.6.2017 (8:05)
   Permalink

   Tak uvidíš třeba další recenze tě zaujme :). Jojo občas není rozhodně na škodu.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *