Recenze: Osm – Radka Třeštíková

Krásný den všem! Dneska bude na programu knižní recenze na velmi čerstvou knihu. Před pár dny vydala autorka Bábovek (odkaz) Radka Třeštíková novinku. A to knihu Osm.

Osm je psáno do stejného stylu jako Bábovky. Není však tak zmatená a propletená. Všechny linky se vždy stočí k jedné a té samé osobě. Tím pak máme popsán celý příběh. Nejdříve jsme na skoro konci, pak začátku, prostředku, konci a začátku. Přesně, tak jak je kniha rozdělená, tak příběhy probíhají a postupně gradují.

Takže jak někdo mohl postřelit ženu, kterou měli očividně všichni rádi….?

Kniha Osm

Ve skoro konci si přečteme o Míše, která leží v nemocnici. Je v kómatu a střídají se u ní různí lidé. Julie, Max a jejich děti Meda a Bruno. Honza a Alice. A také policisté Novotný a Šeredová. Oni dva se rozhodli vypátrat, proč se Míša dostala do nemocnice a kdo vlastně po ní vystřelil. V jednu chvíli bude hodně podezřelých. Vlastně to mohli udělat všichni výše zmíněni dospělí.

V začátku se dozvíme kdo je opravdu Míša, že je to na půl romka. Žije s Honzou, který si jí chce vzít a mít s ní děti, ale nemůže. Jeho matka Míšu nemá ráda. Míša nepracuje, krom venčení psů. Ale za nedlouho si práci najde a bude to osudová práce. Dozvíme se více o Alici, která hledá chlapa. Všude. I v různých kurzech. Navíc si myslí, že jí někdo sleduje.

Prostředek a konec, nám vše odhalí. Co vše Míša provede. A co provedou ostatní? Jak se stalo, že je Alice vdaná a těhotná. Proč má Míša vytetovanou osmičku, ostříhané a obarvené vlasy? Vše se dozvíme. Míša se probudí. Ale ejhle, nebude si pamatovat na uplynulý rok. A ještě hůř krátkodobá paměť ji bude vynechávat, takže třeba si zapomene obout boty nebo bude furt utírat stůl. Honza se bude snažit, aby vše bylo jako dřív, před tím rokem, když ho milovala. Právě Honzovi bude nahrávat její výpadky paměti a tak jí řekne lži a doufá, že si nevzpomene.

Ale Míša si vzpomene a to v posledním oddíle knihy v Začátku. Při hře Scraabble když se snaží napsat slovo OSM. Začne si vzpomínat a bude chtít utéct z bytu. To Honza nemůže dovolit. Co udělá? To vám nepovím. 🙂

Kniha slibuje napětí až do konce. Bylo tam? Bylo. Ve směs se dozvíme vše co se stalo. Ať už přímo řečeně nebo v náznacích. Občas se dozvíme i to co stane dál v budoucnu.

Osm končí otevřeným koncem. Bude tedy pokračování?

osm

Shrnutí

Zmatenost v příbězích, která byla v Bábovkách v knize Osm není. Díky bohu. Kniha se čte velmi lehce a rychle. Za dva dny už nebyla. Zápletka alá detektivka je velmi chytlavá a efektní. Lidé, kteří se vám zpočátku nelíbí se vám později začnou líbit a naopak. Nic není tak jak to vypadá. To co propagace slibuje, to dostanete. Napětí až do konce.

Kniha stojí za přečtení, ale platí co v Bábovkách. Buď vám ta kniha sedne nebo ne.

Předpokládám, že Osm bude stejným a možná i větším hitem jak byly Bábovky.

Chystáte se nebo už jste si knihu Osm přečetli?

2 komentáře: „Recenze: Osm – Radka Třeštíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *