Garden food festival 2017 Olomouc – Report

O víkendu se v Olomouci konal Garden food festival 2017. Jednalo se o 3. ročník této akce. A cože to je? Je v tom jídlo. Jídlo, jídlo a ještě jednou hodně spousty jídla. Hlavně hodně dobrého jídla. Akce se konala v sobotu a v neděli. Neděle byla pro mě co se týče programu zajímavější, protože na pódiu vystupoval například Zdeněk Pohlreich. Ten nám předvedl spolu s hejtmanem zajímavé kulinářské vystoupení, ale také dobré hlášky, že se smál celý festival.

Garden food festival

Garden food festival 2017 Olomouc

Jak taková akce vlastně probíhá? Na začátku je třeba si opatřit vstupenky, ať už v předprodeji nebo na místě (předprodej je levnější). Dále si u vstupu musíte pořídit Grešle. Bez nich nemůžete ochutnávat ani nakupovat. Klasická měna na festivalu neexistuje. Vše je na grešlováno. Jedna Grešle je 25 Kč, vyměňovali se po 10. Ceny se pak odvíjeli od samotného typu pokrmu. Pití se pohybovalo kolem té grešle, nanuky dvě a třeba hamburgery kolem 3 grešlí.

Garden food festival

Musím říct, že jsme ochutnali asi vše co jsme chtěli. Začali jsme pivem Gustav z pivovaru Litovel a Jesenckým moštem z jablka a černého rybízu.

Počasí nám přálo a tak po vystoupení Zdeňka Pohlreicha, jsme si koupili hamburger (vynikající) v restauraci Lobster a jich limonádu s růží (až příliš sladká) a vyrazili na travnatou plochu, která byla určená právě pro pikniky. Kdo si přinesl svou deku byl o krok napřed. 🙂

Garden food festival

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do stánku restaurace Lobster jsme se ještě vrátili pro domácí nanuky. Měli jich na výběr hodně. My, ale ochutnali malinový a hruškový. Oba byly jen z dřeně, prostě maliny na klacku. Dál ještě nabízeli polít nanuk čokoládou – hořkou nebo mléčnou a třeba jestli na to chcete lupínky. Bylo toho hodně na výběr. 🙂

Co naše hledáčky také neminulo byl úžasný hamburger s lososem, steak s brambůrkama a sushi.

Garden food festival
Lososový hamburger
Garden food festival
Steak

 

 

 

 

 

 

Garden food festival

Dále co mě zaujalo a už dlouho jsem chtěla ochutnat byla taková ta zmrzlina co se dělá na ledové ploše a podává se ve tvaru ruličky. Přesně to tam nabízela restaurace Grand Cru. A ta zmrzlina? Mňam, rozmixované jahody se smetanou a sektem!

Garden food festival

Celkově nás festival velmi bavil a rozhodně se zúčastníme i dalšího ročníku. Pokud chcete také zažít tento festival, letos vás ještě čeká v Ostravě a ve Zlíně. Informace najdete na jejich webu https://www.gardenfoodfestival.cz/.

Byli jste na Garden food festivalu? Nebo se chystáte?

 

5 komentářů: „Garden food festival 2017 Olomouc – Report

 • 19.5.2017 (8:16)
  Permalink

  Každému chutná něco jineho, ale hamburger z Lobsteru…dávali jsme si ho jako poslední jidlo na festivalu a bylo to to nejhorší. Maso mělo chuť spaleneho plastu. Stoprocentně lepší byl burger od restaurace Pod Lipami.

  Reagovat
  • 19.5.2017 (8:33)
   Permalink

   Ono asi i záleží jak dlouho tam ten burger cekal. A v jake fazi to festivalu bylo jestli ke konci nebo kdy?
   Nicméně mně jako plast to chuťově nepřišlo. 🙂

   Pod Lipama vypadalo vše dobře, my od nich měli steak 🙂

   Reagovat
 • 24.5.2017 (10:17)
  Permalink

  Aá, ta zmrzka, tak tu bych si dala :D. Ale i ostatní jídla vypadají velice chutně! To jste se museli parádně nadlábnout 😀

  Reagovat
 • 7.6.2017 (9:17)
  Permalink

  Já M-I-L-U-J-U foodfestivaly! Chodím snad na každý, na který můžu 😂. A teda tenhle koukám stál taky za to 😍. Překvapila mě ta zmrzlina, že byla se šampaňském a dělaná na té ploše, já to v reálu ještě neviděla 😔, ale musím jí někdy a někde určitě vyzkoušet!

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *