Král Artuš legenda o meči – recenze filmu medvědíma očima

Opět jsme se rozhodli vyrazit na další předpremiéru. Tentokrát se jednalo o film Král Artuš legenda o meči. Jednalo se o dobrodružný film z dob staré Anglie, kde se každý nejlépe uměl ohánět mečem a nebo posílat jeden šíp za druhým. O čem přesně film je si připomeneme níže. A třeba vás i vylákáme do kina.

Král Artuš legenda o meči

Král Artuš legenda o meči

Naleštěná zbroj, zvuk mečů narážejíc do sebe, král, Merlin, Excalibur, veliká zvířata a spousta magie. To vše uvidíte v tomto celovečerním filmu. Pojďme, ale na vše postupně. V hlavní roli se nám představí Charlie Hunnam jako Artuš. Mohli jste si o něm přečíst v jedné z našich minulých recenzí na Ztracené město Z. Jako hlavní záporák se nám představí Jude Law jako zlý král, co ukradl trůn. Uvidíte i spoustu dalších známých tváří, třeba z Hry o trůny nebo Erica Banu z Trójy. Herecké obsazení je opravdu hodně dobré. Je opravdu zvláštní vidět herce co hrají záporáky nyní v kladných rolích a co hrají klaďase zase v záporných rolích.

Král Artuš legenda o meči

Pokud čekáte, že v tomto filmu bude kulatý stůl, rytíři a nějaký pořádný milostný příběh na pozadí. Tak vás asi zklamu. Tento film totiž nepojednává o Artušovi jako králi Anglie, ale o událostech než se stal králem. Jak přišel k meči Excalibur, kde se vlastně vzal tento bájný meč, proč byl v kameni, kdo a kde je Merlin? Pokud chcete znát na tyto otázky odpovědi, určitě jděte na tento film.

Král Artuš legenda o meči

Hudba nehudba

Celým filmem vás bude provázet hodně dobrý soundtrack. Přirovnal bych ho k herní a filmové sérii Prince of Perisa. Temná rocková a metalová hudba. Neskutečné řezání do kytar a bicích dodá celému filmu tu správnou šťávu. Celý snímek Král Artuš legenda o meči nám vlastně vypráví příběh, jak se mladý Artuš protlouká životem, jak se zmocní meče a naučí se ovládat jeho sílu. Vše směřuje k finální bitvě s králokatem, Artušovým strýcem. Artuš je zde neskutečná korba a ani jednou nebude mít na sobě brnění. Všude se skrývá křivda a nikomu nelze věřit. Vše co jen chce, je pomstít své rodiče.

Král Artuš legenda o mečiV dnešní době je moderní uchopit známý příběh jinak a podat ho divákům jak ho ještě neznají. Král Artuš legenda o meči je toho dalším důkazem. Ovšem tentokrát nešlápli vedle jako třeba s Tarzanem. Nám oběma se film se hodně líbil. Na můj vkus mohli dát větší prostor mágům, trošku více kouzel. Jejich hlavní sílou v tomto filmu bylo ovládání zvířat. Jako pěkný, ale nesedělo mi to. To je snad jediná věc, kterou jsem schopen vytknout tomuto filmu.

Pokud máte čas, chuť a máte rádi dobu rytířskou, neváhejte a jděte do kina. My byli například v Premiere cinemas, kde vždy před předpremiérou se koná tombola. Třeba budete mít štěstí.

Půjdete na tento film do kina?

3 komentáře: „Král Artuš legenda o meči – recenze filmu medvědíma očima

 • 12.5.2017 (12:11)
  Permalink

  Nene, je to chlap 😀 ten se nutit nedá, až začal sám chtít tak zhubnul a jí zdravěji 🙂 asi po tom, co jsem nastoupila do nové práce a zhubla 8 kg 😀

  Reagovat
 • 12.5.2017 (19:32)
  Permalink

  Viděl jsem trailer a hodlám na něj jít 🙂
  A 4/5 Medvědů (:D – směju se, protože je to super) mě presvědčilo k tomu jít.
  Děkuji za inspiraci!

  Reagovat
 • 26.5.2017 (23:27)
  Permalink

  Mně osobně se film nehorázně líbil, byla jsem z něj nadšená. Jak z vizuálu, tak z hereckého obsazení a z hudby jakbysmet. Rozhodně doporučuju každému, komu není žánr fantasy proti srsti. Šla jsem na to s tím, že to bude kravina a musím říct, že mě opravdu neskutečně mile překvapilo, jak moc se mi to líbilo.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *