Jak si vytvořit gumičku na diář – Happy planner – DIY

V tomhle článku ” Jak si vytvořit gumičku na diář ” si ukážeme, jak si takovou hezkou gumičku můžete udělat doma sami. Tyhle gumičky se prodávají například jako příslušenství k Happy planneru. Jenže tahle sranda stojí kolem 100 Kč. My to vytvoříme asi tak za 17 Kč.

Je to úplně jednoduché, v galanterii si kupte gumičku. Já pořídila metr černé, k tomu jsem tam koupila i fialové kytičky. Na výrobu dále budete potřebovat jehlu a nit. Používala jsem dvě. Černou a růžovou, která sloužila na detaily. A samozřejmě nůžky.

 Jak si vytvořit gumičku na diář

Jak si vytvořit gumičku na diář

Postup byl velmi jednoduchý. Vzala jsem diář a naměřila jsem si gumičku. Křídou jsem si označila místo kde chci konce přišít k sobě. Černou nití jsem to posléze přišila. Pro ozdobu jsem vzala růžovou nit a na místě sešití jsem udělala tři křížky, aby to vyniklo.

 Jak si vytvořit gumičku na diář

Dál přišlo na řadu poutko na propisku. Pomocí propisky jsem si naměřila očko na zbytku gumy. Nechala jsem od očka kousek gumy,  aby bylo za co očko přišít ke gumě. Znovu poctivě prošila a opět udělala křížek růžovou nití na ozdobu.

 Jak si vytvořit gumičku na diář

Když už jsem měla základ, navlékla jsem gumu na diář, rozprostřela kytičky tak jak se mi líbily a označila místa kde je chci mít. Určitě je možné kytičky přilepit lepící pistolí. Já je, ale přišila. Snažila jsem se brát vždy jen tu spodní stranu kytičky a neprošívat ji skrz na skrz.

S těmi kytičkami se mi to líbí a celkově to velmi sedne k diáři. Ovšem kdyby tam nebylo to poutko na propisku tak by se mi to líbilo i jako čelenka. 😀

 Jak si vytvořit gumičku na diář

Celková výroba mi trvala asi hodinu, určitě si vytvořím ještě nějaké a podělím se o to s vámi. Nezapomeňte nás tedy sledovat na instagramu.

Gumička drží tvar diáře a je díky tomu menší pravděpodobnost zničení stránek. Pokaždé při psaní gumičku jednoduše svléknete. Pokud vás nebaví neustále sundávání, stačí na zadní desky tavnou pistolí gumičku přilepit. Ovšem to pak vylučuje možnost gumičky měnit. 🙂

 Jak si vytvořit gumičku na diář

Doufám, že se vám článek jak si vytvořit gumičku na diář líbil a třeba to zkusíte.

Máte na diáři gumičku s poutkem? 🙂

 

10 komentářů: „Jak si vytvořit gumičku na diář – Happy planner – DIY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *