Strážci galaxie Vol. 2 – recenze filmu medvědíma očima

Tak a je to tady! Dlouho očekávaný další film od Marvelu je na scéně. Tentokrát to jsou Strážci galaxie Vol. 2. Určitě žádnému správnému fanouškovi datum premiéry neunikl. Tak jako nám, taky jsme vyrazili do kina a nebudu vám nic nalhávat. Vtipnější snímek by jste u Marvelu asi jen těžko hledali. Film je doslova napěchovaný hláškami, akcí a nekončícím humorem. Pojďme se podívat zda byl Rocket zase tak chladný, Groot tak roztomilý a Quill tak zamilovaný.

Strážci galaxie

Jedna z prvních otázek asi bude, jestli potřebujete vidět jedničku aby jste mohli jít na dvojku. Ano potřebujete. Film nepředstavuje postavy ani nic podobného, od první chvíle jsme vhozeni do děje a prostě jedeme dál. Vše začíná bojem s obří nestvůrou a asi pěti minutovým tanečním sólem malého Groota (Vin Diesel), který je rozhodně to nejroztomilejší z celého filmu.

Strážci galaxie

Pokud čekáte nějaký zásadní posun v hlavním Marvel ději, který je protkaný všemi filmy, tak vás asi trochu zklamu. Strážci galaxie jsou hlavně o vztazích, odkrytí minulosti a poznání rodiny. To ale vůbec nevadí! Dozvíme se kdo je Quillův (Star Lord – Chris Pratt) otec, kterého ztvárnil hvězdný herec Kurt Russell.

Strážci galaxie

Strážci galaxie znovu a lépe!

Setkáme se se záporáky z předchozího dílu, kteří se přidají na tu správnou stranu. Drax dostane na obrazovce mnohem více prostoru než dříve a musím říct, že mě opravdu hodně bavil. Místy hláškami předčil i samotného Star Lorda. Na konci někteří z vás budou muset zamáčknout i nějakou tu slzu.

Strážci galaxie

Samozřejmě sexuální napětí mezi Gamorou (Zoe Saldana, znáte třeba z Avatara) a Star Lordem, stále přetrvává a možná se i kousek poposune. Celý film je prošpikovaný těmi nejlepšími hity, tak jako jednička. Proto akční souboje za doprovodu hitovek z osmdesátých let mají tu správnou šťávu a nebudete schopni odtrhnout oči. To vše za téměř neustálého smíchu. Já osobně bych dal více prostoru Grootovi, protože je prostě super, to ale neznamená, že ho tam je málo.

Film je převážně určen asi pro mladší generace diváků. Jenže díky nejvíc nejlepšímu soundtracku si jistě i starší ročníky rádi tento film shlédnou. Strážci galaxie za mě nezklamali v ničem včetně po titulkových scén, kde se opět maličko nakousne jakým směrem půjde další díl. Proto v kině vydržte až do posledního písmene, stojí to za to.

Strážci galaxie

Proti komu budou strážci bojovat a jestli vyhrají, na to budete muset už sami do kina. Pokud vás tento žánr baví, rozhodně jděte. Určitě budete ohromeni jako my, sice na jedničku to nemá, ale i tak je to výborný film.

Podělte se s námi v komentářích o vaše pocity z filmu a jestli na něj vůbec půjdete.

8 komentářů: „Strážci galaxie Vol. 2 – recenze filmu medvědíma očima

 • 4.5.2017 (16:35)
  Permalink

  Tak na tuhle recenzi jsem se opravdu těšil!
  Chystáme se totiž na Vol.2 s kamarádkou do kina.
  Prostě TO musím vidět! ♥
  Ehm. Vlastně cokoliv, kde hraje Chris Pratt musím vidět 😀
  Skvělá recenze! 🙂

  Reagovat
  • 4.5.2017 (16:58)
   Permalink

   Určitě se bude líbit.
   Já mám Chrise ráda už od dob kdy hrál v Everwoodu 🙂

   – Medvědova slečna

   Reagovat
 • 4.5.2017 (17:32)
  Permalink

  Ja sa do kina chystám 9.5. a už sa neviem dočkať. Milujem Groota 😀
  Inak skvelá recenzia a po nej sa teším ešte o niečo viac 🙂

  Reagovat
  • 4.5.2017 (18:47)
   Permalink

   Jojo Groot je nejlepší :D. Však se dočkáš a určitě si to taky užiješ :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *