Plan with me – Náplň na recepty – Happy planner

Dlouho jsem přemýšlela jak si vést recepty. Dřív jsem je měla normálně v sešitě, ale byla to nuda a sešit věčně pryč. Od té doby co mám Happy planner, mám nutkání do něj cpát vše včetně receptů. Hledání správné náplně na recepty, bylo bohužel neúspěšné. A to co se mi líbilo bylo placené. Tak jsem vytvořila vlastní náplň na recepty.

Líbila se mi jedna verze, která je od Happy planneru. Mimochodem je možné si koupit happíka ve verzi na recepty. Já viděla pár fotek jak tato náplň vypadá a tak jsem si jí vytvořila.

Teď nosím recepty u sebe, ale ráda bych si časem pořídila ještě jedny kroužky a na ně si přendala tu náplň.

Náplň na recepty

Náplň má vše co je potřeba, aby měla. Samozřejmě prostor pro název receptu. Dál ingredience a postup. Postranní sloupeček pak nabízí prostor pro zaznamenání počtu porcí z jedné dávky. Hlavní ingredience, například děláte kokosové řezy tak si tam napíšete “kokos”. U hodinek je pak možné si zaznamenat čas. Například jak dlouho trvá příprava, uschování, pečení apod. Teplota mluví sama o sobě, na kolik stupňů se má daná věc péct.

Náplň na recepty

Prostor pro poznámky můžete využít třeba na zaznamenávání jiného poměru nebo přísad. Podávat s … je asi jasné všem. U hlavních jídel si k tomu můžete napsat různé druhy příloh i třeba s odkazy na další recepty, které máte zaznamenané. U oblíbenosti si můžete nechat nějakou poznámku, nebo to řešit pomocí hvězdiček. Ať už kreslených nebo samolepkových.

Pokud máte malé písmo nebo zrovna krátký recept, nechte si u popisu i výslednou fotku receptu. Nebo si sami udělejte nějakou ilustraci. Fantazii se meze nekladou.

Vyzdobte si každou stránku samolepkami nebo washi páskami. Očíslujte si stránky, pravý dolní roh je na to jako dělaný. 🙂

Náplň na recepty

Jestli vás tato náplň zaujala tak si jí můžete stáhnout. Stačí jen dát pod tímto textem LIKE. Dostanete odkaz přes který si následně budete moci náplň na recepty stáhnout.

Náplň na recepty

Také budu ráda za zpětnou vazbu, pošlete fotku buď na email a nebo ji vložte na instagram s hashtagem #naplnodslecny

Hezké tvoření,

 

7 komentářů: „Plan with me – Náplň na recepty – Happy planner

 • 27.4.2017 (16:23)
  Permalink

  Mě vyhovuje psaní do sešitů/knížek.
  Dělám si k receptům vlastní fotky a různě vybarvuji, píši chytré poznámky :-D.

  Jednou to někomu předám jako dědictví. Mám takhle tři babiččiny knihy, tak bude ten dotyčný mít zásobu receptů do konce života 😉

  Reagovat
  • 28.4.2017 (13:08)
   Permalink

   Tohle bude taky dědictví a ještě to bude takhle uspořádané. 🙂

   Reagovat
 • 29.4.2017 (19:32)
  Permalink

  je to naozaj super XD na mňa by to však nefungovalo som strašní zástanca mobilu a tak si všetko trepem tam XD. ale je to krásne a roztomilé

  Reagovat
 • 8.7.2018 (15:21)
  Permalink

  Woooow! Děkuji! Tohle hledám už přes měsíc, protože mám vždy kousek papíru a na tom napsaný recept. Pak se mi to válí všude možně a já nic nemůžu najít. Takže dííííky!

  Jana

  Reagovat
  • 8.7.2018 (16:43)
   Permalink

   To jsem moc ráda. 🙂 já si na to nemůžu stěžovat. Pak pošli fotku budu ráda 🙂

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *