Report – Národní cirkus originál Berousek

Na začátku dubna jsme s Medvědem jeli okolo čerstvě postaveného cirkusu. Jaké překvapení bylo, že se jedná o ten nejlepší cirkus v ČR a to o Národní cirkus originál Berousek.

Občas jsme přes plot obdivovali slona, velbloudy, poníky a poslouchali ze zvěřinece řev papoušků Ara. Pokaždé když jsme tam byli tak akorát byla kasa zavřená. Proto jsme zklamaně odcházeli pryč.

Před týdnem se vyskytla šance získat lístky a tak se tak stalo. Ve středu 19.4. za naprostého sněžení, větru a zimě jsem dorazili k nádhernému šapito. Obhlédli jsme nabídku dobrot jako byl popcorn, vata nebo nějaké žvýkačky a párky v rohlíku v občerstvení. Protože už jsme mrzli, rychlým krokem jsme zamířili dovnitř. Přivítalo nás úžasné teplo a střelený klaun, který i přes svou úžasnou češtinu byl francouz!

Národní cirkus originál Berousek

Vybrali jsme si místečka v poslední řadě s přímým výhledem na jeviště. A pak už jsme za zvuků cirkusové hudby (při které mi Medvěd řikal co zrovna si představuje, že jako artista dělá) čekali na začátek.

Národní cirkus originál Berousek

A pak to začalo, nejdříve přišlo úžasné vystoupení na trampolíně. Dále se nám představil klaun, který lehce pokropil vodou publikum v lóžích. Následovali úžasní arabští plnokrevníci, měli nádherné číslo, při kterém se dalo jen čekat. Ostatně jako u všeho, tleskat, tleskat.

Nechyběla ani akrobacie na vzdušných kurtách, ovšem toto představení přebila italská žena, která předvedla akrobacii ve vzduchu na kruhu. To bylo naprosto úžasný a doteď nechápu jak se tam dokáže udržet.

Následovala drezůra poníků, opět klaun tentokrát ve vtipné kouzelnické scénce spolu s Jiřím Berouskem starším, který celý cirkus uvádí. Po nich se objevil vysvalovaný muž a ten se snažil udržet na rukách na takový tyčkách.

Poté přišla na řadu drezúra exotický zvířat, největší v Evropě. Úžasné představení velbloudů či slona. Po skončení byla přestávka, kdy mi hodný Medvěd koupil vatu.

Národní cirkus originál Berousek

Po přestávce se objevili nádherní Ara papouškové, někteří se dokonce proletěli nad hlavami lidí. Další nám ukázali jízdu na kolečkových bruslích nebo na kole. Na které dokonce nasedne sám. Šikulka! Když skončili papoušci přišla na řadu silová akrobacie, klaun a žonglérské umění Jiřího Berouska mladšího, u kterého zůstával jen rozum stát jak to vlastně dovede.

Národní cirkus originál Berousek

Šest medvědů s Cibulkou

Po něm přišel mladý italský pár, který provozuje vzdušný balet. Úžasné kousky ukazovali a jeden z nich byl takový, že muž držel svou partnertku na takovém poutku jen zuby vysoko ve vzduchu. No pak už přišel znovu klaun, a následovalo závěrečné vystoupení sourozenců Berouskových s medvědy. Každý asi zná film Šest medvědů s Cibulkou, tak medvědi z filmu pochází právě odsud. Medvědi předvedli jízdu na koloběžkách nebo krom jiného i na motorce.

Národní cirkus originál Berousek

Velmi se nám líbilo jak se Berouskové mazlí se svými zvířaty. Celkově zvířata vypadala, že je to baví. Koně byli rozverní a mně osobně se líbilo když velbloud jen náznakem si lehl a když se pan Berousek otočil tak velbloud zase vstal. Trochu do komična, to neuškodí. 🙂

Návštěvu tohoto cirkusu rozhodně doporučujeme. A naprosto obdivujeme Berouskovic sourozence, kolik zvířat cvičí. Je to neuvěřitelné. Do žádného jiného cirkusu asi jen tak nepůjdeme. Berousků je hodně, tak si dávejte pozor na to, aby ten kam půjdete by byl Národní cirkus originál Berousek.

Další info najdete zde http://www.berousek.cz/.

Nebudete litovat. 🙂 Byli jste v cirkusu?

21 komentářů: „Report – Národní cirkus originál Berousek

 • 24.4.2017 (16:09)
  Permalink

  Cirkus. Hm. Kdyby spočíval jen ve vystoupení lidí, byl by super. Dobře, tak ať tam dělá klaun blbosti. Možná ať předvedou nějaký veselý kousek se psem, koněm nebo tak, u nějakého domácího zvířete, u kterého si ještě dovedu představit, že se ty kousky naučí jen pro kus žvance a nadšení pánička (ale dalo by se diskutovat o přejíždění z místa na místo).

  Nějak se mi ale nechce věřit, že by takové věci dělal dobrovolně slon… Jednoduše: fuj, cirkus.

  Reagovat
  • 24.4.2017 (20:04)
   Permalink

   No slon asi fuj, ale ti medvědi ty to vyloženě bavilo.

   Reagovat
 • 24.4.2017 (16:30)
  Permalink

  Moc by mě zajímalo, jestli bylo vyprodáno. Nebo zda hlediště bylo poloprázdné.

  Reagovat
 • 24.4.2017 (17:16)
  Permalink

  Cirkus se zvířaty, už na základce jsem si k tomu vybudovala odpor a fakt se divím, že tohle lidi ještě podporujou. Akrobatické cirkusy jsou něco jiného, lidé ukazují svůj talent a tenhle život si vybrali, ale u zvířat tohle asi říct nemůžem.

  Reagovat
 • 24.4.2017 (17:46)
  Permalink

  No já nevím, cirkusy se mi moc nelíbí, nikdy jsem tam nebyla, tak nechci soudit, ale přijde mi to takové kýčovité a nevím, jestli si to ta zvířata užívají tedy.

  Reagovat
  • 24.4.2017 (20:02)
   Permalink

   Hodně lidí by podle mě změnilo názor kdyby viděli vystoupení. Všichni mluví o týrání zvířat, ale já osobně jsem hezčí a v lepším stavu moc zvířat neviděl.

   Reagovat
   • 24.4.2017 (20:07)
    Permalink

    Hodně lidí by změnilo názor, kdyby viděli, co představení předchází.

    Reagovat
    • 24.4.2017 (20:10)
     Permalink

     A ty to víš co tomu předcházelo? Byla jsi toho součástí nebo se jen domníváš z toho co ses kde dočetla?

     Reagovat
     • 24.4.2017 (20:15)
      Permalink

      Těch textů a videí je na internetu hodně. Ale to snad ani normálně uvažující člověk nepotřebuje vidět.
      Proč by nějaký medvěd, který nemá k člověku žádný vztah, s radostí plnil nějaké úkoly? Medvěd se člověka spíše bojí. Někdy se trošku otrká a je schopen mu přijít blíž, viz příběhy o vyžraných popelnicích a kdesi cosi. Pořád to ale není ,,kamarádění”. Je to úplně jiný vztah než mezi člověkem a psem.
      Když medvěd necvičí dobrovolně pro odměnu tak pro co asi? Že by proto, že se bojí trestu?
      A vůbec. Už samotné přejíždění z místa na místo, stresy každodenního vystupování před publikem… Komu by se to líbilo? Je to dost silné kafe i pro člověka, který si to vybral dobrovolně.

     • 24.4.2017 (20:17)
      Permalink

      Já třeba před devíti lety byl šest měsíců jako brigádník a ošetřovatel zvířat na letním turné s cirkusem Carini. A můžu ti říct, že tehdy tam cvičili se zvířaty metodou za odměnu. Všechny zvířata mají od mláďat a proto berou všechny úkony jako hru a následnou odměnu. Neříkám, že v cirkusem není týrání zvířat, ale tam kde jsme měl možnost, tak to nebylo. Určitě najdeme spoustu nízkorozpočtových cirkusů a méně kvalitních. Promiň ale Berousek? No je to věc názoru :).

     • 24.4.2017 (20:38)
      Permalink

      Uch, vidím, že si za svým názorem budete stát pořád. Což je na jednu stranu fajn, člověk by si měl své postoje umět obhájit, v tomto extrémním případě je to ale spíš smutné. 🙁 O něčem svědčí i to, že tady ani na FB ještě není žádný kladný komentář.

     • 24.4.2017 (20:41)
      Permalink

      Abych pravdu řekl, já ani kladný komentář nečekal :). V dnešní době vegetariánství, veganství a ochraně zvířat na skoro každém blogu, youtube kanále a fb účtu, se ani čekat nedalo. Prostě to bylo shrnutí vystoupení Berousků. Toť vše :). I tak díky za všechny tvé reakce a názory. Jako jedna z mála jsi to byla ochotna rozvinout dál, za což máš palec nahoru.

 • 24.4.2017 (20:45)
  Permalink

  Ten slon je roztomilej 🙂 v cirkuse jsem byla naposledy jako malá holka – čas opět vyrazit 🙂 a týrání to určitě není..když si vezmu ty týrané psy, kteří nemají co jíst a jsou někde uvázaní v mrazu 🙁

  Reagovat
 • 26.4.2017 (15:35)
  Permalink

  V cirkusu jsem nebyl dlooouho a určitě to musím napravit.
  Jsem rád, že jste si to užili, to je hlavní 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *