Flora Olomouc – Jaro – Report

Od 20. 4. do 23. 4. 2017 se koná Flora Olomouc pro jarní období. Kdo to nezná, tak se jedná o mezinárodní květinovou výstavu.

Je to ráj pro všechny zahrádkáře, nebo jen milovníky květin. V jarní etapě jde hlavně o tulipány. Těch bylo všude spousta a byly opravdu nádherné. Různě barevné, střapaté, radost pohledět.

flora olomouc

Flora Olomouc 2017

Zahrádkáři si zase přišli na své v podobě prodeje stromků, keříků ať už okrasných nebo ovocných. Našli tam také sazenice květin nebo cibulky. K tomu samozřejmě dostali i cenné rady jak se o to starat. Nebo jim byla poskytnuta jen konzultace pokud nevěděli jak správně o konkrétní rostlinu pečovat.

Ovšem ani lidé bez zahrad nebyli ochuzeni a mohli si pořídit balkónové rostlinky nebo masožravé.

flora olomouc

Návštěvníci se mohli podívat i do různých pavilonů kde byly například ukázky bonsají. Jsou to krásné práce, nádherné kmeny stromků až člověk nechápal jak něco takového mohlo vzniknout.

flora olomouc

V ceně vstupného byla možnost také navštívit skleníky, které jsou stálou expozicí. K vidění byly kaktusy, pomerančovníky a citrónovníky nebo květiny.

flora olomouc

Všude byl doprovodný program v podobě přednášek nebo hudebních vystoupení. Lidé nebyli ochuzeni ani o jídelní a nápojové stánky, kterých bylo všude dostatek. Možná až moc, člověk měl pak problém všechno neochutnávat a věnovat se hlavně kytkám.

flora olomouc

Kdyby nám ke konci návštěvy nezačalo pršet bylo by to naprosto ideální. Pokud má někdo možnost tak zítra (v neděli) rozhodně do Olomouce na Flóru vyražte. A to brzy ráno, jinak budete mít problém kdekoliv zaparkovat. Doporučuji jít na pokladnu 1, 2 a 3 u pavilónu A, zde byla fronta ani ne 5 minutová a vše šlo velmi rychle. Pak už stačí se jen kochat nebo kupovat. Pokud chcete ušetřit kupte si vstupenky na internetu a za ušetřených 30 korun si pořiďte něco dobrého až na místě.

Ostatní informace ohledně programu a vstupenek najdete zde.

Věřím, že se vám tam bude líbit stejně jako nám a domů budete odcházet s nákupem, zážitky a kupou fotek.

Byly jste na Floře Olomouc nebo se tam ještě chystáte? 🙂

12 komentářů: „Flora Olomouc – Jaro – Report

 • 22.4.2017 (18:39)
  Permalink

  Tak to je výstava přesně pro mě! Květiny miluju!
  Nejsem sice nic moc zahrádkář, ale pěstitel už ano 🙂
  Masožravku jsem si vždy chtěl pořídit a kdyby nebyla Olomouc tak vzdálená, tak už tam jsem.
  Děkuji za článek a ispiraci,
  Svačinka

  Reagovat
 • 22.4.2017 (23:37)
  Permalink

  Chodíme tam často, Olomouc mám kousek, navíc tam i studuju. Bonsaje jsou krásné, krásná práce, celkově – mají to hezky zorganizované, jenom nebýt té hory lidí 😀 Taťka je nadšený zahradník, to je něco pro něj. S tím parkováním je to tam šílené no.

  Reagovat
  • 23.4.2017 (9:20)
   Permalink

   Souhlasím, že to mají hezky zorganizované. Hory lidí jsou šílené. 😀 Parkování jsme měli včera bez problémů, přijeli jsme okolo 9 a v Šantovce to ještě nebylo tak hrozný. 🙂

   Reagovat
 • 24.4.2017 (13:01)
  Permalink

  Ahoj já byl v Olomouci na floře naposledy v roce 2015 a v tu dobu jsem o tom také psal článek na blog. https://blog.ijacek007.cz/Blog/flora-olomouc-jaro-2015 bylo tam neskutečně mnoho lidí nemožnost normálně zaparkovat ale jinak v celku fajn. Letos nás odradilo počasí i nemoci tak jsem se rozhodly zase tuto výstavu vypustit snad nám to vyjde zase příští rok.

  Reagovat
  • 24.4.2017 (13:06)
   Permalink

   My zaparkovali bez problémů, chce to jet brzo ráno a né až později, to tam lidé byli zoufalí a v Šantovce začali blokovat zaparkovanými auty i výjezd. Neskutečně to na Floře začalo houstnout kolem té 2 hodiny. Počasí až na jednu velkou přeháňku ušlo.

   Medvědova slečna

   Reagovat
   • 24.4.2017 (13:29)
    Permalink

    no my jsme téhda vyjeli docela brzo jenže ono je to od nás hodina a pul cesty a to jsme ještě jeli pul hodinu pro babičku takže i když jsme se s malou téhdy 2 letou dcerou vypravily před 8 dostaly jsme se k parkování až po 10 hodině a to bylo již docela pozdě.

    Reagovat
    • 24.4.2017 (13:36)
     Permalink

     Bohužel, parkování je riziko u všech velkých akcích.

     Reagovat
 • Pingback:Ztracené město Z - recenze filmu medvědíma očima

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *