Knižní recenze: Bábovky – Radka Třeštíková

O milenkách, manželkách, babičkách, dětech a chlapech to vše najdete v knize Bábovky.

Nečekejte v této knize Bábovky od Radky Třeštíkové xy bambilionů receptů na bábovky. Ani nápady a rady na to jak dělat hustý a promakaný bábovky na písku, které se nikdy nerozpadnou. Naopak dostanete porci 12 příběhů žen, kde se jejich vztahy většinou rozpadnou. Zamotají a záhadně propletou.

Tak se jdeme na to mrknout.

bábovky

 

O čem, o kom.

Jak už obrázek napovídáte, kniha se četla poměrně dobře a rychle. Před dnem jsem dávala na facebook Medvěda fotku (přidejte se k nám – zde) a hned je dočteno. Kniha se sice dobře četla, ale na druhou stranu jsem se musela vracet a znova si něco přečíst a zapamatovat si všechny jména.

12 příběhů

Řekněme si to takhle. Kniha nabízí 12 příběhů žen. (Takže vše je psáno z pohledu té dané ženy.) Které postupně na sebe navazují. Dopadne to tak, že ve výsledku je to takhle. Je ženatý chlap ten má milenku, jeho manželka s ním né a né otěhotnět. Jenže milenku zbouchne – snadno. Konec příběhu o milence.  Další kapitolou je příběh manželky nevěrníka. Ta má tedy problémy s početím furt nic a nic. Opití na firemním večírku a následně odchod se svým kolegům k němu domů. Bum. Manželka je těhotná. Ovšem, že ne s manželem. Bác konec příběhu.

Dál následuje příběh manželky nevěrného kolegy z práce. (Vidíte jak se to nabaluje?) Je to sestra. Sestra na porodnici a furt jí bolí hlava. Doktor zjistí, že má nádor na mozku. A maximálně 2 roky života. Chce se užít a tak zajde do malinké cestovní agentury a naplánuje si cestu po Brazílii. Furt se k tomu nemůže rozhoupat. Doma o nemoci nikdo neví. Nakonec se rozhodne poslat paní z agentury peníze k datu svých narozenin. Jenže těch se nedožije. Umře. Umře na přestupný den v době kdy porodila poslední dítě. Dítě, který udělal její manžel své kolegyni z práce. A ta ho nevědomky pojmenovala po milence svého manžela. (Hůůůstý že?)

Ještě se neztrácíte? Já už jo. 

Tak toho výpisu a dalších detailů necháme. Pokud se chcete dozvědět konec půjčte si ji nebo si ji kupte. A pak si vezměte papír a kreslete si to. Kdo s kým a jak a kdy. Jo a už jsem se zmínila, že jsou tam velké skoky? Z minulosti do přítomnosti a podobně?

Celkově mě ta kniha bavila, dobře a hlavně skoro sama se četla a to mě na knihách baví nejvíce. Trošku mi trvalo když jsem se zorientovala v dalším příběhu. A vždy jsem chtěla vidět výsledek toho předchozího příběhu, což vždy ty další příběhy jakž takž nabízeli. Až na ten poslední. Poslední věta je tak matoucí, že se nedozvíme jak to dopadlo a nebo snad se dozvíme v pokračování?

Celkově to není zas tak pozitivní čtení. Ano párkrát jsem se pousmála, ale spíš nad absurdností toho čeho jsou chlapi (jo i ženy) schopni.

Nejlepší byl příběh milenky. V knize se nachází hned v první kapitole. Všichni si vždycky řikáme jaké jsou milenky svině, ale napadlo vás co se jim honí v hlavě? Aspoň některým (snad).

bábovky

Výsledek

Ve výsledku kniha stojí za přečtení. Ale papír a tužku k sobě a kreslete si to. Vážně, kreslete, dělejte si poznámky. (vážně vážně, dělejte, já to chvilku popisovala Medvědovi a ten nechápal už první větu). Pokud ještě nejste rozhodnuté tak už jen je to česká kniha a stojí za to podpořit české spisovatele. A třeba se i dozvíte proč ten název bábovky.

Četli jste knihu Bábovky?

Medvědova slečna

 

15 komentářů: „Knižní recenze: Bábovky – Radka Třeštíková

 • 9.2.2017 (14:48)
  Permalink

  Knížka vypadá slibně a stojí za přečtení, děkuji za tip. Já mám obecně složitější děje a zápletky ráda. Ráda čtu detektivky a tam to nikdy jednoduché není, někdy ze vracívám na začátek, abych si některé věci ujasnila 🙂

  Reagovat
 • 9.2.2017 (14:52)
  Permalink

  Já knihu četla a mmáš pravdu, je tam hodně propletených příběhů, ale zas nemyslím, že by bylo třeba si u čtení ještě kreslit vztahového pavouka. 😀 😀 😀 Mě se vše spojilo docela bez problémů, ani jsem se moc nemusela vracet, ono člověk chvilku ej zmatený, ale pak si zvykne a už ty postavy pozná. 🙂 Jinak ale knížka nic moc. Ze začátku to bylo zajímavé, ale pak už to byla spíš nuda a bylo to až moc přehnané, všechno to propojení a tak. Navíc by mě zajímalo, co se s postavami dělo dál, konec byl strašně useknutý, že se autorka vůbec k některým postavám nevrátila, prostě to nechala vyšumět. Za mě nic moc.

  Reagovat
  • 9.2.2017 (14:57)
   Permalink

   Jo useklé to bylo. To je fakt, třeba bude pokračování

   Reagovat
 • 9.2.2017 (15:49)
  Permalink

  Knihu jsem četla minulý týden, už na ní mám taky recenzi (jen netuším, kdy ji zveřejním :D), mě se kniha moc líbila a to, jak na sebe příběhy “nenápadně” navazují se mi hodně líbilo a překvapivě jsem se v tom ani neztrácela 🙂

  Reagovat
 • 9.2.2017 (15:56)
  Permalink

  Já si chtěla bábovky už dlouho přečíst, ale ty jo, po téhle tvé recenzi si nejsem jistá. 😀 Nějaký jako točení kolem nevěry, kdy spí každej s každým a tak… to nevím. 😀 Teď mám u postele 5 kni na čtení, tak uvidím, určitě se k tomu jednou dostanu.

  Reagovat
  • 9.2.2017 (15:58)
   Permalink

   To není každý s každým, to jsou protínající se příběhy a jaká je náhoda že žena pomáhá rodit dítě svého manžela které udělal kolegyni 😀
   Zařaď si jí do knih co chceš přečíst:)

   Reagovat
 • 11.2.2017 (10:35)
  Permalink

  to já zase takovýhle složitý příběhy ráda 😀 i když se u toho někdy vztekám, že to sakra nechápu, jak je to zamotaný, tak sem pak ráda, když to pochopím :DD
  ale snad už jsem o tom někde četla, snad v nějakým časopise u mamky a hodně to tam vychvalovali 😀

  Reagovat
  • 12.2.2017 (11:20)
   Permalink

   Tak když máš složité příběhy ráda tak si to rozhodně přečti! 🙂

   Reagovat
 • 11.2.2017 (18:03)
  Permalink

  zaujímavé že vždy prechádzam v kníhkupectve okolo tejto knihy a nie a nie si ju kúpiť XD keď ja ani poriadne nevedela o čom je a stále som bola v tom že to bude asi nie aká hlúposť XD no po tvojej recenzii sa mi kniha začína páriť asi si ju fakt kúpim 😀 ďakujem za tak super recenziu ktorá mi otvorila oči 😀

  Reagovat
 • 27.3.2017 (21:30)
  Permalink

  Říkala jsem si, kde najdu stejný pohled na knížku a právě tady 🙂 moc hezky napsané. Knížku jsem přečetla za víkend a moc jsem si ji oblíbila. Dokonce o ní sepsala také recenzi a budu ráda za vaše komentáře 🙂

  Reagovat
 • Pingback:Osm - Radka Třeštíková | Medvěd & jeho slečna testuje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *