Recept – Šlehačková bábovka

Šlehačková bábovka = nejlehčí bábovka

Zahoďte recepty na olejovky už je nebudete potřebovat. Na scénu přichází šlehačková bábovka. Fotku jste možná už viděli na facebooku a pokud ne tak se přidejte -> odkaz. Bábovka na, kterou všichni co jí jedli pěli chválu i týden poté co ji ochutnali. Recept, tedy jeho jednoduchost vás ta omráčí, že budete chtít hned ji upéct a následně sníst.

Babička mi o ní vyprávěla a dala recept, tak jsem hned při první možnosti ji upekla a všichni si opravdu pochvalovali. A to je to nejlepší. Tenhle recept bude jako dar z nebes pro ty co neradi pečou nebo neumí zas až tak dobře péct, ale i tak by chtěli návštěvě nabídnout něco z vlastní kuchyně.

Tak vzhůru na to!

šlehačková bábovka

Recept

Vše kromě šlehačky už pravděpodobně máte doma. Takže šlehačku dokoupit, splašit ideálně formu na bábovku a zapnout troubu. Pak vymažte formu máslem nebo olejem a vysypte. Pokud chcete hladší bábovku tak použijte třeba polohrubou mouku jestli, ale vám na tom tolik nezálež tak vysypte kokosem.

šlehačková bábovka

 

 

 

 

 

 

 

 

Do mísy dejte vejce, cukr a šlehačku. Vše dohromady pak rozšlehejte klasickou metličkou. Až bude vše v jednu hmotu, přidejte mouku, prášek do pečiva, kápněte rum nebo aroma. Hezky promíchejte a nalijte do formy. OVŠEM NE VŠE! Kus si ještě nechte a ten obarvete kakaem. Dejte do formy a honem s tím do trouby.

Po upečení nechte trochu vychladnout a vyklopte a nechte zcela vychladnout. Případně pak pocukrujte, ale není to třeba. Je možné také polít čokoládou, ale to se mi zdá upřímně zbytečné. Bábovka je dobrá tak jak je i dalších pár dnů, stále měkká, vláčná a není dusivá.

šlehačková bábovka

Jsem si jistá, že všichni komu ji nabídnete budou slintat, přidávat si a žadonit o recept. Nedávejte! A machrujte dál. Myslí, že všichni budete mít jasno co a jak, ale kdyby ne, tak napište a já vám poradím a pomůžu.

Dobrou chuť

Medvědova slečna

 

7 komentářů: „Recept – Šlehačková bábovka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *