Čím prát ekologicky?

Čím prát ekologicky?

Čím prát ekologicky? Tuto otázku si určitě položilo mnoho z vás. Já jsem díky výzvě na http://blogerky.cz objevila ekologickou značku, které mě okouzlila mnoha věcmi. Značka se jmenuje ULRICH natürlich docela rýmovačka, že?

Tak se pojďte se mnou podívat o čem tato značka je a co umí.

Zahajuji rubriku DOMÁCNOST

Ulrich Natürlich

Značka ULRICH natürlich je strašně zajímavá ve svém stavebnicovém systému. Základem je prací gel, který je z obnovitelných surovin a bez konzervačních látek. Vy už si pak jen určujete co přidáte. Trápí vás skvrny? Dáte na skrvnu sůl a přidáte ji i k pracímu gelu. Netřeba používat ani aviváž stačí přidat citronovou vůni. Vše potřebné zakoupíte na http://www.bez-chemie.cz/. Je dobré, že si tam můžete objednat i vzorky.

Já jsem dostala na vyzkoušení prací gel, sůl na skvrny, tekuté žlučové mýdlo a odstraňovač s mydlokorem.

Žlučové mýdlo je vhodné k odstraňování skvrn od tuku, škrobu a bílku. Odstraňovač je jeho veganská alternativa je vhodný na hedvábí a vlnu.

Rozhodla jsem se to použít na skvrnu od grilovacího koření, který si někdo vysypal na bílé tričko. A taky na medvědovi ponožky. Ale to jsem raději nezdokumentovala.

Vzala jsem tedy to tričko (podotýkám, že normálním praním skvrna nepustila) a na skvrnu od grilovacího koření jsem nasypala sůl na skvrny. Pak jsem naplnila klasicky pračku nalila prací gel ULRICH natürlich do zásobníku a přisypala sůl. Na špinavé bílé ponožky, které byly najednou černé je rozetřela žlučové mýdlo a přidala k tomu. Vše jsem vyprala a pak se nestačila divit.

Výsledek byl úžasný. Skvrna od koření zmizela a já mám znovu čisté bílé kočičkové tričko. A Medvěd má bílé ponožky.

čím prát ekologicky

Pokud hledáte alternativu ke klasickým pracím gelům a chcete, aby to bylo šetrné k prostředí rozhodně mohu jen a jen doporučit. Jestli si nejste, ale jisti. Radím zajistit vzorky. Tak jedině zjistíte co vám vyhovuje nejvíce a budete vědět čím prát ekologicky.

Medvědova slečna

2 komentáře: „Čím prát ekologicky?

 • 6.1.2017 (13:26)
  Permalink

  Wow!!!!
  Uz jsem slysela o tom, ze spousty lidi se vytvari napriklad praci prasky, ale tohle musi byt opravdu dobre!
  Dekuji za tip, nejspis vyzkousim =)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *