Vánoční edice – Top 5 nejlepších vánočních hitů dle Medvěda

Ahojte všichni vánoční nadšenci. Pokračujeme v naší sérii top 5 a dnes se podíváme společně na top 5 nejlepších vánočních hitů. Písniček je opravdu spousty a tentokrát bylo opravdu velice těžké vybrat. Každý den v rádiu na mě chrlí jednu písničku za druhou a po pravdě, po dvou týdnech už je to otravné. Přece jen, ale některé jsou klasiky a jen tak se neohrají a přiznám se, že jsem v říjnu už vyhlížel kdy je začnou konečně hrát. Tak jdeme na to.

Top 5 nejlepších vánočních hitů

Top 5 nejlepších vánočních hitů!

5. Frank Sinatra – Santa Claus is coming to town

Jistě všichni znáte. V rádiu se sice zase tak moc nehraje, ale je hodně známá. Pánové jistě zapojí mozkové závity. Je to ta písnička u které se letošní Vánoce v TV plazí ta ženská v červených spoďárech. Reklama na nějaké spodní prádlo. Písnička se dočkala mnoho předělávek, jak moderních tak i těch straších. Tato od Sinatry je jednou z nich, ale zároveň je asi nejznámější.

4. Billy Mack – Christmas is all around

Kdo by neznal tuto ústřední píseň filmu Láska nebeská, o kterém se můžete dočíst v našem článku top 5 nejlepších vánočních filmů. Nenechte se zmást, od Billyho Macka žádné album nevyšlo, je to fiktivní zpěvák z výše zmíněného filmu. Písnička je předělávkou písničky Love is all around, kterou taky jistě všichni znáte. Její vánoční předělávka, je ovšem tak chytlavá, že i tak již patří neodmyslitelně k vánočním playlistům všech rádií.

3. Janek Ledecký – A od těch časů

Nyní zabrousíme trochu do našich luhů a hájů. Janek Ledecký nedomyslitelně patří největší ikony vánoční hudby u nás. Nazpíval jich tolik, že některé zlidověly a rádia nám je dopřávají plnými doušky. Nejznámější jeho asi je Sliby se maj plnit o Vánocích, u mě však jsou na žebříčku až jedno místo níž a to právě za A od těch časů. Kdo ji nezná, určitě si ji pusťte, má krásnej text. Nesmíme zapomenou zmínit i píseň Ryba rybě, taky moc hezká.

2. Tomáš Klus – LedaCo

Coleda? Koleda? LedaKo? LedaCo? Tomáš jako vždy si pohrál s názvem hitu. Tahle písnička mě oslovila hlavně poutavým textem a nečekaným koncem a odpovědí na hodně důležitou kapří otázku. Rádia ji taky zase tak moc nehrají jak by si podle mě zasloužila. Je moc hezká a v mém žebříčku top 5 nejlepších vánočních hitů nesmí chybět.

1. John Lennon – Happy Xmas (War is over)

Asi nejpopulárnější hit exbrouka Johna Lennona. Po opuštění kapely The Beatles, kvůli jeho milované Yoko Ono, začal vlastní tvorbu. Zpíval o bratrství, míru a lásce. Tahle písnička se stala největší ikonou jeho poselství a lidí si ji rádi připomínají každý rok. Proto je na špici.

Tak dnešní další díl top 5 nejlepších vánočních hitů máme za sebou. Jaké máte rádi vánoční písničky vy?

Váš Medvěd a jeho na písničky tančící Medvědí slečna

Vsuvka na písničky tančící Medvědí slečny.

Kéžby byla celá verze Bernadettina coveru na Here comes Santa Claus.

7 komentářů: „Vánoční edice – Top 5 nejlepších vánočních hitů dle Medvěda

 • 24.12.2016 (10:13)
  Permalink

  Tak půlku z toho znám a zbytek si tedy musím pustit. Třeba je znám, ale podle názvů mi jen nic neříkají. Ale na kterou písničku nenechám dopustit? od Mariah Carey je vánoční song prostě top. Já se spíše podívám na pohádky, kde písničky jsou, než že bych si to tak normálně pouštěla.. 😀 🙂

  Reagovat
 • 26.12.2016 (16:49)
  Permalink

  Za mě jednoznačně dvojka! 😀 Billy Mack a Love actually, nejlepší vánoční filmek i písnička! Ale taky Ledaco od Toma Kluse 🙂

  Reagovat
 • 27.12.2016 (12:15)
  Permalink

  Aha, tak to já preferuji jiné vánoční písničky – od PTX, All I Want For Christmas Is You a Do They It´s Christmas?.

  Reagovat
 • 30.12.2016 (14:40)
  Permalink

  Musím říct, že všechny znám a všechny si opravdu ráda pustím, i když bych tam přiřadila třeba od Wham! – Last Christmas. Ta patří taky k takové té klasice, které každý rok neodolám ….:)

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *