Vánoční edice: Jak na dvoubarevná mýdla – Dárek na poslední chvíli – DIY

Z prvního dílu o mýdlech už víme jak na jednobarevné, teď si ukážeme jak na dvoubarevná mýdla.

Jak na dvoubarevná mýdla není o moc těžší návod než jaký byl na jednobarevná -> zde. Mě osobně baví o mnoho víc. Je víc možností jak se vyřádit. Jak v barvě tak třeba i ve spojení vůní.

Stejně jako v předchozím článku pokud doma nemáte věci na mýdla stačí google a jistě najdete nedaleko svého bydliště minimálně kamennou prodejnu eshopu kde mýdlovou hmotu, pár barev a vůní najdete.

Konec okecávání, jde se na mýdlovou operu!

jak na dvoubarevná mýdla

Jak na dvoubarevná mýdla?!

Jak již bylo řečeno základem všeho je mýdlová hmota, pak nějaké vůně a barva. Abych se neustále neopakovala tak prostě přečtěte článek zmíněný výše, je tam vše shrnuté. Tedy to co jsem zatím objevila. Protože se v mýdlové opeře pohybuji zatím pár týdnů. Ale tak moc mě to baví! Áááách. Znáte to?

Jdeme rovnou na dvoubarevnou fantazii. Když byste to dělali na silikonovou formičku jako mám já. Tu jsem mimochodem pořídila na http://mydlovysvet.cz/ tak mi na jedno mýdlo vystačily asi 4 kostky. Tedy 2 na jednu barvu a dvě na druhou.

jak na dvoubarevná mýdla

První rozehřejeme, obarvíme a navoníme. A nalijeme do formičky. Je super kombinovat i dva druhy hmoty. Jako jsem to dělala já. Dělala jsem to tak, že jsem kombinovalo klasickou crystal a kozí mýdlovou hmotu. Myslím si, že to dělá pěkný efekt. Jen mějte na paměti jak je kozí mýdlová hmota už bílá tak po zabarvení není tak vždycky barva sytá, ale lehce …. ….. pastelová, jemná, ale krásně to kontrastuje té z toho crystalu, která je čirá a taková barvitější.

jak na dvoubarevná mýdla

Když první vrstva trochu zatuhne (5-10 minut) tak si namícháme druhou vrstvu. Změníme barvu a buď uděláme i stejnou vůni nebo tuto vrstvu navoníme jinou, ale stejně ladící. Takhle jsem třeba dávala dohromady skořici a perníkové koření nebo černý rybíz a citronovou trávu. Taky je pěkný přidat třpytky. 🙂

jak na dvoubarevná mýdla

Takto hotová mýdla mám asi do 30 minut i se zatuhnutím takže je to i velmi rychlé. Prostě ideální dárek na poslední chvíli. Doufám, že se vám návod jak na dvoubarevná mýdla líbil a, že třeba i tomu propadnete stejně jako já.

Mýdlová ale i tak Medvědova slečna

4 komentáře: „Vánoční edice: Jak na dvoubarevná mýdla – Dárek na poslední chvíli – DIY

  • 1.1.2017 (11:26)
   Permalink

   Tohle je jen základ. Příště zas bude vyšší level. 🙂

   Reagovat
 • 30.12.2016 (14:37)
  Permalink

  Máme opravdu dost podobné nápady 🙂 Na mýdla se chystám už taky nějakou dobu, jenže pořád jsem se nedokopala k tomu abych si ty potřebné suroviny objednala 🙂 Ale tobě se opravdu povedly..

  Reagovat
  • 1.1.2017 (11:25)
   Permalink

   Mně taky dlouho trvalo než jsem se dokopala. Ale teď zas nemůžu přestat objednávat 😀

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *