Vánoční edice: Jak vyrobit jednobarevné mýdlo – Dárky na poslední chvíli – DIY

Počkej a já mám jak vyrobit jednobarevné mýdlo stejně jako ty?

Takovou či podobnou otázku uslyšíte o při předávání dárků vy co si vyrobíte mýdla po přečtení mého článku jak vyrobit jednobarevné mýdlo. Není na tom nic těžkého a efekt je krásný. Navíc rychlost výroby je až neuvěřitelná a i s tuhnutím to nezabere více jak 35 minut! Takže, je to i skvělý nápad na dárek na poslední chvíli.

Tak jdeme vyrábět!

jak vyrobit jednobarevné mýdo

Kde seženu věci na mýdla?

Někdo by mohl namítat, že bude problém sehnat materiál na výrobu takto pozdě. Ano i ne. Největší výhodu mají pražáci a brňáci. Tam stačí jen google a najít nejbližší prodejnu kreativních potřeb kde mají mýdlovou hmotu, barvivo a vůni. I pro ostatní to není zas tak těžké. I přesto, že jsou Vánoce za dveřmi dají se najít eshopy, které vám to doručí do dvou dnů. Nebo při trošce štěstí bude možnost osobního odběru eshopu poblíž vašeho bydliště. A problém je vyřešen. Takže obstarat mýdlovou hmotu, barvivo – dělají speciální pro mýdla a svíčky, ale může to být i potravinářské. Stejné platí o esencích dělají speciální do mýdel a svíček, ale postačí takové ty esenciální oleje co si třeba kapete do aromalampy. Nehledě na to, že do mýdel můžete přidávat další a další věci, ale o tom zase jindy.

jak vyrobit jednobarevné mýdlo

Formy na mýdla

Dále potřebujeme vyřešit kam budeme mýdlo nalévat. Je hodně možností. Koupě formiček speciálně na mýdlo nebo jakékoliv silikonové formičky. Ale bohatě pro začátek postačí potravinářská fólie a plech na muffiny – pokud chcete malá mýdla. Fólií přetáhnete a místo těsta na muffiny tam budete nalévat to mýdlo. Po ztuhnutí mýdlo s folií vytáhnete a fólii sundáte. Jestli, ale myslíte ve větším rozsahu vezměte si třeba formu na srnčí hřbet do ní dejte folii, mýdlo lijte tam a po ztuhnutí jednoduše nakrájejte.

V čem roztavit mýdlovou hmotu

Jsou dvě varianty v čem mýdlovou hmotu roztavit. První je vodní lázeň. Druhá varianta je rozpuštění v mikrovlnné troubě. Ovšem pozor ta mýdlová hmota se nikdy NESMÍ VAŘIT. Vždy se má zahřívat do nějaké teploty – přečtete na cedulce přímo u mýdlové hmoty.

Postup

Já tedy volila variantu s mikrovlnnou troubou. Vzala jsem si hrneček a do ní jsem vložila dva kusy mýdlové hmoty měla jsem klasický crystal, ale prodávají se i verze s bambuckým máslem, kozím mlékem a podobně (hmotu jsem zakoupila nakrájenou) a na mini chvilku zapla. Pak jsem přidala barvivo pořádně promíchala. Poté jsem tam nakapala pár kapiček vůně. Jelikož jsou jako Vánoční dárek tak jsem volila vůní perníčků, která je opravdu úžasná! Promíchala jsem a nalila do formičky. Dále jsou udělala stejný postup. ale přidala jsem ještě glitry. které tomu dodaly krásný šmrnc.

jak vyrobit jednobarevné mýdlo

jak vyrobit jednobarevné mýdlo

 

 

 

 

 

 

 

Nezbývá nic jiného než nechat mýdlíčka ztuhnout asi na 30 minut. A pak je zabalit třeba do celofánu a přidat mašli.

Doufám,
že se vám tento návod jak vyrobit jednobarevné mýdlo líbil a snad i zdál srozumitelný. Příště se mrkneme na dvoubarevné mýdla. Co říkáte? 🙂

jak vyrobit jednobarevné mýdlo

Mýdlová medvědova slečna

 

5 komentářů: „Vánoční edice: Jak vyrobit jednobarevné mýdlo – Dárky na poslední chvíli – DIY

 • 15.12.2016 (22:22)
  Permalink

  A že jste tyhle mejdlíčka prodávali minulý rok na desigenboxu a kdo ho má doma ve skříni na oblečení? Jááá 🙂

  Reagovat
 • 16.12.2016 (21:46)
  Permalink

  Úplně si dokážu představit, že bych takto mohla zajistit dárky pro celou mou rodinu. Vyrobit mýdlo pro tetu, pro babi… potom je jen krásně zabalit a je to i praktický dárek. Musím se stavit pro ty suroviny, sice kreativní obchod mám trochu od ruky, ale nápad na dárek je to geniální. A srozumitelný postup, díky! 🙂

  Reagovat
  • 19.12.2016 (8:02)
   Permalink

   Já nakonec dělala mýdla pro všechny ženské. Mám tedy nabalených 11 mýdel. Plus mi 4 zbyly. A pak mám 11 mýdlových stromků když jsou ty vánoce. 😀 Po Vánocích budu dělat do zásoby. 😀

   Reagovat
 • Pingback:Jak na dvoubarevná mýdla - Dárek na posledních chvílí - DIY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *