Bezva ženská na krku – recenze filmu medvědíma očima

Já osobně nejsem velkej fanda českých filmů. Respektive ty starší jsou super, ale co se točí posledních 10 let mě opravdu nebaví, týká se to hlavně komedií. Bezva ženská na krku je ovšem světlá výjimka, která se bude tyčit nad ostatními. V hlavních rolích se nám představí Ondřej Vetchý a Petra Hřebíčková. Podle mě, výborná dvojice na komedii. Pojďme se tedy společně ohlédnout za tímto filmem.

Bezva ženská na krku

 Zdroj

Bezva ženská na krku doslova

Úvodní děj nás zavede do pražského bytu, kde se manžel přizná manželce, že jí je nevěrný. Manželka se rozhodne pro radikální řez, odstěhuje se za Prahu na vesnici, kde přijme práci jako učitelka jednotřídky, kam chodí osm dětí. Od starosty má slíbený obecní byt, ale ten bohužel musí užívat jiná rodinka z vesnice, které vyhořel dům. Tak musí chudák paní učitelka jít dočasně bydlet k místnímu hrobníkovi na hřbitov. Je to ožala co mluví sprostě a zahořklý chlap vůči ženám. Zde se nám začne odvíjet, klasická česká komedie a naším typickým humorem. Samotář hrobník dámskou návštěvu u sebe v domě absolutně nevítá. Postupem času si ovšem kápnou do noty a na zbytek si budete muset zajít do kina.

Bezva ženská na krku

Zdroj

Vesnička jak má být

Film nám ukáže pohled na takovou typickou českou vesničku, kde si v obchodě musíte objednat dopředu chleba jinak nebude. Kde zeleninu má doma každej svoji a když ne tak od souseda. Budeme svědky typických vesnických akcí jako je pálení čarodějnic. Cely film plyne hezky a vtipné hlášky nejsou nijak moc přitažené za vlasy a opravdu se u nich pobavíte. Vše má ale svůj háček, zde v podobě manžela, který si bude chtít odvézt svou manželku zpět. Je ochoten použít i podvodný způsob boje. Jiskra bohužel, ale už přeskočila.

Bezva ženská na krku

Zdroj

Pokud hledáte něco na oddechnutí a příjemné pobavení, tak je Bezva ženská na krku jasná volba.

ctyri

Máte rádi české filmy? Viděli jste již Bezva ženská na krku?

Mrkněte i na naše jiné recenze filmů.

 

Váš recenzující Medvěd

11 komentářů: „Bezva ženská na krku – recenze filmu medvědíma očima

 • 10.12.2016 (9:08)
  Permalink

  Na tenhle film bych určitě do kina šla, upoutal mě už trailer a teď už i ty! Vetchého i Hřebíčkovou mám moc ráda a samotný děj, jak popisuješ zní vtipně i romanticky. Ale stejnak si asi počkám na online verzi na netu :D, přece jen to kino stojí dost peněz a teďkom před Vánoci.. 😀

  Reagovat
  • 13.12.2016 (6:14)
   Permalink

   No jo kino není nejlevnější. Tak stačí udělat psí oči na druhou polovičku a máš to v kapse :). Ať už to uvidíš v kině nebo doma, rozhodně si to užiješ :).

   Reagovat
 • 10.12.2016 (19:14)
  Permalink

  Mě tenhle film zaujal, protože já miluju Ondru Vetchého! 😀 Takže jsem ráda, že se ti ten film líbí, protože mám v plánu se na něj podívat:) Snad mě to nezklame, ale filmy, ve kterých Ondra hraje, jsou většinou dobré.

  Reagovat
  • 13.12.2016 (6:25)
   Permalink

   Myslím, že tenhle tě nezklame. Spíš mám strach o Pohádky pro Emu, všude nám to tak moc cpou, že mám takovej divnej pocit, že to bude chujovina.

   Reagovat
  • 13.12.2016 (6:28)
   Permalink

   Jo to zajdi, bude tě bavit, je tam ten správnej českej humor. Ne jako kameňák, ale prostě česká dědina a lidi v ní.

   Reagovat
 • 12.12.2016 (10:40)
  Permalink

  Viděla jsem, byla jsem na tom v kině a mohla jsem se počůrat smíchy (vlastně to všichni v kině). Těším se, až se na film budu moct podívat znova. A také všem doporučuji! Už si ani nepamatuji, co vše mě tam rozesmálo (no, skoro vše, tak proto 😀 ) A hrát dámu (aspoň myslím, že to byla dáma) s panáky? No sakra dobrý! 😀

  Reagovat
  • 13.12.2016 (6:32)
   Permalink

   Hehe, tuhle dámu neznáš? My s tím hráli i šachy a člověče :D. Za mých mladých propařených let :D. Ale jo film to ej fakt dobrej, ten se povedl :).

   Reagovat
 • 12.12.2016 (16:13)
  Permalink

  Taky české filmy poslední doby moc nemusím, ale občas se objeví nějaký, který překvapí. Tak třeba se na tenhle jednou podívám… 😀

  Reagovat
  • 13.12.2016 (6:32)
   Permalink

   No zkus ho, je fakt zábavnej a dobrej. Navíc s dobrým hereckým obsazení.

   Reagovat
 • Pingback:Špunti na vodě - recenze filmu medvědíma očima | Medvěd & jeho slečna testuje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *