Vánoční edice – Top 5 nejlepších vánočních filmů dle Medvěda

Po našem minulém článku na top 5 nejlepších pohádek vám tentokrát přináším top 5 nejlepších vánočních filmů. Filmy nejsou zase až tak moc populární během Vánoc, tak jako pohádky. Za zmínku, ale určitě stojí a společně si projdeme těch pět, které mi uvízli v hlavě a rád se na ně dívám. Není to ovšem tak, že bych je musel vidět každý rok, ale prostě je mám rád.

Top 5 nejlepších vánočních filmů

Top 5 nejlepších vánočních filmů!

5. Rolničky kam se podíváš

Arnold v hlavní roli filmu, který má snad jedny z nejhorších kritik vůbec. Mě se ten film, ale prostě líbí a rád si ho pouštím o Vánocích, když na něj narazím. Má tu správnou atmosféru, kterou všichni dobře známe. Shánění dárků na poslední chvíli a nekonečný hon po obchoďácích. Tohle vše nám předvede terminátor shánějící akční figurku Turbomana. Chybět nemůže závěrečný souboj s hlavním záporákem, který shání taky tuto figurku . Nemůžu vám říct, že vám ten film doporučuju, ale za shlédnutí stojí. Patří k Vánocům.

4. Vánoční skřítek

Malého chlapce adoptují vánoční skřítkové, co pracují pro Santu Clause. Chlapec je normální člověk, tudíž všechny převyšuje. U filmu se opravdu pobavíte, srandovní hlášky jsou na každém rohu. Hlavně teda pro děti. Náš adoptovaný hrdina se v dospělosti vydává do skutečného světa mezi lidi hledat svého biologického otce. Vše se nám, ale trochu zkomplikuje. Jak? Na to už se musíte podívat sami. Film, rozhodně patří k těm odpoledním chvilkám u stromečku, když zrovna nedávají vaši oblíbenou pohádku.

3. Sám doma

Kevin. Kluk, kterého doma omylem zapomene rodina při odjezdu na dovolenou. Tento film se řadí mezi vánoční evergreeny posledních 25 let. Všichni ho jistě znáte. Nejdřív si malý Kevin užívá volnosti a peněz z pokladničky staršího bráchy. To by, ale ve městě nesměli řádit lupiči. Komické duo lupičů se bude snažit vykrást dům kde bydlí Kevin. Ten se jim v tom bude snažit zabránit důmyslným plánem jak ochránit dům v podobě spousty pastí. Film má i pokračování, už ne tolik povedené, ale taky dobře pobaví. Žehlička přes obličej je prostě vánoční klasika.

2. Láska nebeská

Ano i medvědi někdy čučí na podobné filmy. Děj nás zavede do vánočního Londýna, kde se odehrává několik příběhů najednou, které do sebe zaplétají. Hodně zajímavě natočený film s parádním hereckým obsazením. Budeme svědky několika happyendů, tak se na to připravte. Každé Vánoce na tento film můžete narazit v televizi a kdo bude mít slabší chvilku já, tak si ho pusťte (jako já).

1. Grinch

A na závěr film, na kterém jsem byl kdysi dááávno v kině. Zelenej mužíček co nesnáší Vánoce, se je bude snažit všem ukrást. Smrdí, živí se odpadky a má divnýho psa. Film je velice poučný s hezkým koncem u kterého změkne nejen to Grinchovo srdce. Doporučuji.

Tak to bylo mých top 5 nejlepších vánočních filmů. Jaké jsou vaše oblíbené vánoční filmy?

 

Váš Medvěd

12 komentářů: „Vánoční edice – Top 5 nejlepších vánočních filmů dle Medvěda

 • 8.12.2016 (14:14)
  Permalink

  Sám doma je nejlepší vánoční film a koukám na to, i když není období Vánoc, heh 😀
  Láska nebeská – to jsem ještě nikdy neviděla, stejně tak, jako Grinche (“cože, to jako vážně nikdy neviděla Grinche?” – určitě tohle byla tvá reakce :DDD). Ne, už před rokem jsem si říkala, že se na to prostě musím podívat, ale stále se tak nestalo, tak třeba letos, že by mi to konečně vyšlo? 🙂

  Reagovat
  • 9.12.2016 (6:18)
   Permalink

   Jojo S8m doma je boží, taky na něj čučím každej rok. Neviědla jsi Lásku nebeskou jo? No tak to naprav, myslím že se ti to bude určitě líbit. Budeš všem fandit :D. No Grinch? To jako coooo, neeeee, joooo? Neeeeeeeeeee? Jestli fakt ne, tak se podívej, je to boží.

   Reagovat
 • 8.12.2016 (17:20)
  Permalink

  Tak to je čistá klasika 😀 bez týchto filmov by ani neboli Vianoce XD ale samozrejme ja osobne nemám Vianoce pokým si nepozriem popolušku :3 je to taká tradícia XD

  Reagovat
 • 9.12.2016 (11:57)
  Permalink

  Už bych se konečně mohla kouknout na Lásku nebeskou. Možná tento rok to konečně výjde a chytnu ji v televizi. 😀

  Reagovat
 • 9.12.2016 (14:47)
  Permalink

  No joo Grinch a Sám doma jsou prostě klasiky, bez kterých by Vánoce nebyly Vánoce :3 Ten první film vůbec neznám .. takže díky za tip na něco nového 🙂

  Reagovat
  • 13.12.2016 (6:12)
   Permalink

   No tak se koukni, vše to jsou každoroční klasiky a určitě ho budou dávat.

   Reagovat
 • 10.12.2016 (13:18)
  Permalink

  Lásky nebeské už mám plný zuby. Naprosto! Zato Grinch, to je přesně moje 😀 Jsme stejně zahořklí a chlupatí (ačkoli já ještě nejsem zelená, ale to možná jednou taky přijde) 😀

  Reagovat
  • 13.12.2016 (6:15)
   Permalink

   Jo Grinch je borec, pochybuju že máš takové kotlety jako on :D. No jo cpou nám ty filmy každej rok, tak chápu, že se někdo tím přejí.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *