DIY – Kancelářské sponky do diáře 1. část

Kancelářské sponky nutnost do diáře

Kancelářské sponky. O tom to dneska celé bude. Vždycky když koukám na videa zahraničních youtuberek jak ukazují diáře tak je mi líto, že nemám takové hezké sponky do diáře. Takže to dneska napravíme! Ukážeme si dva lehké způsoby jak vylepšit sponky. Předem řikám, že lepší budou sponky s potahem než jen kovové, které budou řezat papír.

První bude se stužkami, tak si nějaké připravte a jdeme tvořit!

kancelářské sponky

Stužková

Na tuhle sponku budete potřebovat, jednu sponku a nějaké stužky. Což je, dá se říct v dnešní době problém sehnat. Zdá se mi, že švadlenky pomalu vymizely a tak je nutné hledat a hledat. Každopádně když nějaké najdete tak zas nevíte kam dřív koukat. Jedna švadlenka, kam chodím nabízí i lepící stuhy! Né washi pásky, ale opravdu stuhy a ty vypadají moc pěkně. Pak by bylo dobré zakápnout to troškou lepidla, na to jsem já použila pistoli a dala do ní fialové třpytící lepidlo.

kancelářské sponky

Naměřte si délku v jaké chcete mít třásni a podle toho si nastříhejte stužek co diář ráčí. Všechny stužky dejte na sebe a pak přeložte na půl. Pak stačí jen protáhnout skrz sponku a očkem ze stužek a utáhnout. Konce stužek pak sestříhněte, aby se netřepily. Hrozně hezké to bude ustřihnout zubatými nůžkami.

kancelářské sponky

Knoflíková sponka

Na druhou verzi sponek budeme potřebovat nějaké krásné knoflíky. Já mám hezké holčičí knoflíky z http://www.idea-creative.cz/. Mají tam hrozně druhů a pro každou verzi diáře se určitě nějaké najdou. Také budou skvělé navázat na šňůrku a udělat z toho záložku.

kancelářské sponky

Zbytek už je velmi jednoduchý prostě knoflík lepidlovou pistolí přilepte a z druhé strany můžete kupříkladu dát jiný knoflík nebo hezkou washi pásku.

kancelářské sponky

Hrozně se mi ty sponky líbí, škoda jen, že jsem neměla plastové sponky a tak mám obavu, že opravdu toto bude trhat papír.

Už mám v hlavě přichystané další nápady na sponky, tak se určitě těšte na druhý díl o sponkách.

Diářová královna Medvědova slečna

 

9 komentářů: „DIY – Kancelářské sponky do diáře 1. část

 • 7.12.2016 (17:24)
  Permalink

  Ty knoflíkové jsou opravdu super. 🙂 Já si objednala podobné na aliexpressu, nejsem zrovn zručný člověk. 🙂

  Reagovat
  • 8.12.2016 (8:32)
   Permalink

   Tohle bys určitě zvládla. 🙂 Chtěla bych vidět ty z alie máš odkaz prosím? 🙂

   Reagovat
 • 8.12.2016 (21:50)
  Permalink

  Tak ta stužková je teda bombová! O víkendu se na ni vrhnu. Doma mám spoustu velkých sponek, budou se hodit na zkouškové^^
  Těch knoflíkových mám doma spoustu, jen jsem trochu nepořádná a knihu nebo jakýkoli jiný sešit hodím do tašky jen tak a všechno urvu 😀 A je pravda, že papír alespoň trochu poškrábou. Mně se to tedy stane pokaždé.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *