Vánoční edice – Top 5 nejlepších vánočních pohádek dle Medvěda

Top 5 nejlepších vánočních pohádek a jejich představení u nás na blogu. Nevíte na co se podívat o Vánocích? Tohle dilema jistě společně vyřešíme! Určitě znáte ten pocit, že dávají na více kanálech naše staré klasické pohádky, která nás všechny provází o Vánocích již několik generací. Všichni níže uvedený seznam budete znát, ale není na škodu si tyto perly připomenout.

Top 5 nejlepších vánočních pohádek

Top 5 nejlepších Vánočních pohádek!

5. Tři veteráni

Jistě ji znáte jako všechny další níže uvedené pohádky. O třech kamarádech, kterým moc a peníze stoupnou do hlavy, po tom co dostanou od skřítků dary. Nesmíme zapomenou zmínit chamtivého krále a strom frňákovník. Scéna s lezoucím nosem po zemi až kamsik do Tramtrárie, jistě budila v noci i vás. Nakonec se kamarádi napraví a začnou sekat latinu. Vše doprovázenou skvělou muzikou od pana Uhlíře. Rozhodně si ji nenechám ujít až bude letos v televizi.

4. Pyšná princezna

Aneb jak se král Miroslav přestrojil za zahradníka a naučil zpívat poupátko, když princezně Krasomile nebyl dost dobrý jako ženich. Následuje útěk, zpěv a ševcovo napravení. Poté velké odhalení a legendární věta. “Zavaž mi střevíček.” Zná snad každý. Princezna se na konec opět trošku nafoukne, ale nakonec královi Miroslavovi neodolá. Přece jen Vladimír Ráž byl lamač dívčích srdcí.

3. Šíleně smutná princezna

Pohádka plná písniček, které do dnes můžeme slyšet v rádiu. Samým blahem jedním tahem. Václav Neckář se má oženit, to se mu ovšem vůbec nelíbí. Uteče svému otci a sám se vydá podívat na svojí budoucí nastávající Helenu Vondráčkovou. Ovšem se prozradí, spadne do rybníka a je zatčen. Všimněte si podobnosti s Pyšnou princeznou. Dva uchazeči o ruku princezen pod druhou identitou v zámku. Nakonec se vše vyřeší, válka, která za uvěznění prince hrozila je zažehnána a vše dobře skončí. Moc hezká pohádka a ještě hezčí písničky.

2. S čerty nejsou žerty

“Je to rebel!” Další super vánoční televizní hit. Petr Máchal, utlačovaný syn svojí macechou Dorotou Máchalovou. Ta zabije Petrova otce, aby mohla její románek se správcem mohl pokračovat. Správce se Petra zbaví tak, že ho soud pošle na vojnu. Zamiluje se do dcery knížete. Nafrěné Angelíně, naopak její sestra Adélka se zamiluje do Petra. Mezitím peklo vyšle Janka aby přinesl Petrovi macechu, ta mu však stále uniká a nakonec je sám naverbován do služby, kde se seznamuje s Petrem. Společnými silami však všechny přelstí a nakonec peklo dostane to co si žádá. Obě dcery dostanou manžely a v kraji končí chudoba. Moc krásná pohádka.

1. Tři oříšky pro popelku

“Pojď dolu!” “Pojď ty nahoru!” “Pískle!”

Určitě všichni tyhle hlášky znáte a spousty jiných taky. Klasický příběh a nejkrásnější vánoční pohádky, na kterou se můžete podívat. Hudební doprovod Karla Gotta nemusím snad ani zmiňovat. Rozárka, Tajtrlik a Jurášek. Z obyčejného děvčete utlačovaného macechou až na zámek za princem. Ztracený střevíček a noční hledání. Mě osobně nejvíc baví hlavně první půlka pohádky. Jak Popelka rozbíjí oříšky. Konec už … no na medvědy moc sladkej. Na tom ale nic nemění, že je to nejkrásnější vánoční pohádka. Alespoň podle mě.

Tak tohle je mých top 5 nejlepších Vánočních pohádek. Jaké pohádky rádi sledujete o Vánocích vy?

Upečte si k filmu naše úžasné sušenky.

Váš Medvěd

 

6 komentářů: „Vánoční edice – Top 5 nejlepších vánočních pohádek dle Medvěda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *