Dnes si společně předvedeme jeden velice rychlý a jednoduchý recept na vánoční sušenky.

Vánoce se nám nezadržitelně blíží. Celá ta nálada na nás doléhá a spousta z vás by si už ráda dala něco vánočního. Ale co? Na cukroví je ještě brzy a vám se nechce čekat. Máme pro vás řešení v podobě našeho receptu na vánoční sušenky! Jsou kakaovo-skořicové, budou vám jistě chutnat a ani u nich nenaděláte tolik nádobí (samozřejmě vyzkoušeno) jako u jiného pečení. Chopte se vařeček a hurá do toho.

Vánoční sušenky

Postup

Zavolejte klidně děti na pomoc, je to velice jednoduché a určitě se vám pomocníci budou hodit. Vezměte si nějakou větší mísu a do ní postupně nasypejte a naházejte následující suroviny. Mouku, cukr, změklé máslo, skořici, kakao a prášek do pečiva. Vše samozřejmě pečlivě odvažte nebo odměřte  a promíchejte. Po té přidejte vejce a znovu vše pečlivě v míse promíchejte. Uhněteme si hezké těsto, lehce posypeme val moukou a těsto vyválíme. Rozmyslete si dobře tloušťku sušenek. Čím tlustší, tím déle se budou péct. V troubě vám už nevyskočí, takže válejte na takovou tloušťku, která se vám bude ve finále líbit.

Vánoční sušenky ingredienceVánoční sušenky těsto

Vykrajování

Až si hezky vyválíte těsto, připravte si vykrajovátka a můžete se zvesela do toho pustit. Dělejte tvary jaké se vám líbí. Klidně si něco nakreslete na papír jako šablonu a pak to vykrojte do těsta nožem. My jsme zvolili kolečka a do nich jsme razili hezké zimní obrázky. Soba, sněhuláka a perníčka.

vanocni-susenky-4                                                                  vanocni-susenky-5

 

susenk

Pečeme přibližně 8 minut na 160°C. Hlídejte si to. Každá trouba peče jinak a každý vyválíme těsto do jiné tloušťky. Nechte vychladnout a můžete se pustit do jídla. Tvořivější jedinci si mohou sušenky jakkoliv dozdobit, to už je jen a jen na vás. Jsou opravdu výborné, nezbývá nic jiného než naše výtečné vánoční sušenky sníst.

 

Vánoční sušenky

Začali jste již s vánočními přípravami? Máte už nakoupené dárky? Já jo… :).

Již jsme zahájili vánoční edici.

Váš vždy rád pečící medvěd s jeho nejvíc nejlepší medvědí slečnou

Mohlo by se vám líbit..

14 thoughts on “Vánoční edice – Vánoční sušenky”

  1. No to vypadá FANTASTICKY!! Moc díky za inspiraci… sice nemám ta vytlačovátka, ale zítra letím do Orionu pořídit a hned se do toho dcerou pustíme. Máme krasný trik na originální krabičky skládané z barevných kartonů, tak asi uděláme pár balíčků jako pozornost pro sousedy, až půjdeme popřát hezké svátky! 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *