Vánoční edice – Jak udělat chaloupku – Medvědova slečna vs. Medvěd

Naši věrní medvědovci si jistě přečetli náš článek o tom jak udělat chaloupku. Na začátku se můžete dočíst, že jsem uskutečnili chaloupkový souboj, ke kterému se vracíme právě v tomto článku. Každý si jistě říkáte. Pche muži (medvědi) a jejich ruce, ti nikdy nedokážou upéct tak hezkou chaloupku a co teprve správně nazdobit. Proto jsem se rozhodl, že porazím svoji méně chlupatou polovičku na plné čáře. Zajímá vás jak to dopadlo? Mile rád vám to ukážu.

Jak udělat chaloupku

 

Zdobení – Jak udělat chaloupku

Co na takový souboj budete potřebovat vy? Hodně dobrou představivost, několik papírů na kornouty pro bílkové zdobení. Ten den jsem toho byl hodně přeslazen. Udělejte kornouty, pořádně utáhněte, naplňte, odstřihněte špičku a můžete zdobit. Kdo se necítí na kornouty, tak klidně kupte takové ty barevné zdobítka v tubě. My jsme použili oboje. Nyní se už představivosti meze nekladou a je jen na vás jak výsledek vypadat.

Medvědí slečna – Jak udělat chaloupku

Nejdřív vám zde představím tu horší (pche!!) chaloupku neboli od mojí méně chlupaté polovičky.

 Jak udělat chaloupku

 Zde můžete vidět čelní stěnu chaloupky, neboli tam kde se vchází dovnitř. Ano je zde zimní zdobení a nějakej ten rampouch. Kytička v zimě? ( To měl být zvonek, Medvěde!) No uvidíme. Každopádně se jedná o velice propracované zdobení se smyslem pro detail.

img_1982

Dále zde máme boční stranu. Vidíme zde zasněženou střechu a spadlý sníh až na okna. Uvnitř musí být určitě hodně tma. Námrazu na oknech. Ta zima na nás doslova dýchá.

 img_1988

 Dále zde máme druhou stranu chaloupky. Zde je celá ofouklá větrem a hezky omrzla. Na střeše jsou jen zbytky sněhu. Už asi taje. Dvě praktické okna zajistí jistě hodně světla v místnosti.

img_1986

 Zde vidíme zadní stranu chaloupky. Poslední rampouchy sezóny a mrazíkovské zdobení přes celou stěnu.

To by jsme měli chaloupku od Medvědí slečny. Nyní si pojďme představit zimní perníkový čtyřhvězdičkový hotel (ty hážou fórky dneska) pro medvědy.

Medvěd – Jak udělat chaloupku

Vzhůru do medvědína!

Jak udělat chaloupku

 Taky začínáme čelní vchodovou stranou. Všimněte si však, že jsme orientoval chaloupku opačným směrem. Z prostorových důvodů uvnitř. Zánovní cukrová okna vedoucí do kuchyně a dveře, které nevržou… nikdy. Na střeše si můžete všimnout reklamy majitele domu.

img_1985

Dále zde máme boční stranu, v mém případě to je ta užší strana. Opět praktické cukrové okna, které zajistí dostatek světla a na štítu iniciála pana majitele. Všimněte si taky praktického zábradlí, kam se dají v létě sadit květiny.

 img_1987

Na dalším snímku věnujte pozornost doškové střeše a francouzskému oknu vedoucí na balkon, kde pan majitel volá svého psa. Vánoční zdobení nesmí chybět stejně jako bezpečnostní šprušle na balkoně.

img_1989

A ano poslední část chaloupky, zde můžete vidět psa (koza, osel, prase – čtěte to jak chcete) jak žere z misky granule a nereaguje na pánovi pokyny vyřvávajíc z balkonu. Zdobení vrchního štítu letní barvou je jen doplněk do horkých dnů.

Vyhodnocení – Jak udělat chaloupku

 

Tak milí čtenáři. Která chaloupka se vám více líbí? Máte možnost hlasovat v anketě na konci článku. Po skončení adventu proběhne vyhodnocení a majitel prohrané chaloupky bude mít za úkol sám upéct/uvařit vámi zvolený recept, který zdokumentuje a zveřejní v podobě článku zde na blogu. Návrhy na recepty pište do komentářů a za týden je uveřejníme v anketě na blogu a budete moci pro jednotlivé recepty hlasovat.

Líbil se vám souboj chaloupek? Děláte chaloupky na Vánoce?

Váš Medvěd a jeho Medvědí slečna

Hlasujte prosím

Miniaplikace

20 komentářů: „Vánoční edice – Jak udělat chaloupku – Medvědova slečna vs. Medvěd

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *