Doctor Strange je současná poslední marvelovka co jsme mohli vidět, ale další jistě ještě přijdou. S touto postavou jsme se ovšem ještě nesetkali. Vše se odehrává v již známém světe avengerů. V každém filmu je vždy nějaký malé odkaz na celou sérii, tentokrát můžeme vidět věž Tonyho Starka a nebo doktorové odmítnutí uzdravit muže co se rozlámal v kovovém obleku. Fanoušci se jistě nad těmito detaily pousmějí.

Doctor Strange

Zdroj

Doctor Strange

Hned na začátku se setkáváme s geniálním neurochirurgem, který má zlaté ruce. Není pacient co by nedokázal vyléčit. Je plný sám sebe a jeho ego dosahuje nebeských výšit. Všechny peníze co si kdy vydělal hned utratí za drahé auta a luxusní život, který vede. Jednoho dne však vlastní nepozorností za volantem způsobí dopravní nehodu a zraní si nenávratně své ruce. Ztrácí veškerý cit v prstech a schopnost pevně držet věci. Ruce se mu klepou jako drahý pes. Proto se rozhodne pro zoufalý krok a odletí do Tibetu s vidinou, že alternativní léčba mu dokáže pomoci.

Doktora ztvárnil známý herec Benedict Cumberbatch, kterého můžete znát ze seriálu Sherlock nebo jako draka Šmaka z trilogie Hobit. Tento hubený vysoký herec se role ujal opravdu výborně. Má na to prostě obličej být superhrdinou.

Doctor Strange

Zdroj

Magie jak ji neznáme

Všichni jsme v posledních letech zvyklí na magii v podobě jakou nám ji představila Rowlingová. Jenže v tomhle filmu je úplně jiná, zahrnuje astrální cestování, temné portály, zbraně z čiré energie, zastavení času a přetváření světa jako takového, převracení budou a jiné. Opravdu po grafické stránce je film zvladnutý na výbornou.

Náš doktor se dostane do péče osoby jménem Prastarý. Bez peněz a bez naděje žadoní o uzdravení. Sekta mu pomůže a předá své umění a kouzlení doktorovi. Nebyl by to Marvel bez správného záporáka, který chce vše zničit a zabít. A boj může začít.

 

Doctor Strange

Zdroj

Nás film bavil strašně moc a nedostatků bylo opravdu jen málo. Za mě mohlo být více ukázané z vycviku, někomu chyběla romantická stránka filmu. Na závěr Marvel opět nezklamal a malé video co asi bude v budoucnu nám slibuje, že se Doctor Strange vrátí na obrazovky a nebude sám.

ctyri

 

 

 

 

 

Naše starší recenze můžete vidět zde.

 

Viděli jste již tento film? Máte rádi filmy podle komiksu?

 

Váš recenzující Medvěd

Mohlo by se vám líbit..

6 thoughts on “Doctor Strange – recenze filmu medvědíma očima”

  1. Na tohle se taky chystáme s polovičkou…já mám sice strach, že to bude moc …teď nemůžu najít ten správný výraz …..No to je jedno….ale díky za recenzi, určitě mě nalákal film, ještě víc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *