Doctor Strange – recenze filmu medvědíma očima

Doctor Strange je současná poslední marvelovka co jsme mohli vidět, ale další jistě ještě přijdou. S touto postavou jsme se ovšem ještě nesetkali. Vše se odehrává v již známém světe avengerů. V každém filmu je vždy nějaký malé odkaz na celou sérii, tentokrát můžeme vidět věž Tonyho Starka a nebo doktorové odmítnutí uzdravit muže co se rozlámal v kovovém obleku. Fanoušci se jistě nad těmito detaily pousmějí.

Doctor Strange

Zdroj

Doctor Strange

Hned na začátku se setkáváme s geniálním neurochirurgem, který má zlaté ruce. Není pacient co by nedokázal vyléčit. Je plný sám sebe a jeho ego dosahuje nebeských výšit. Všechny peníze co si kdy vydělal hned utratí za drahé auta a luxusní život, který vede. Jednoho dne však vlastní nepozorností za volantem způsobí dopravní nehodu a zraní si nenávratně své ruce. Ztrácí veškerý cit v prstech a schopnost pevně držet věci. Ruce se mu klepou jako drahý pes. Proto se rozhodne pro zoufalý krok a odletí do Tibetu s vidinou, že alternativní léčba mu dokáže pomoci.

Doktora ztvárnil známý herec Benedict Cumberbatch, kterého můžete znát ze seriálu Sherlock nebo jako draka Šmaka z trilogie Hobit. Tento hubený vysoký herec se role ujal opravdu výborně. Má na to prostě obličej být superhrdinou.

Doctor Strange

Zdroj

Magie jak ji neznáme

Všichni jsme v posledních letech zvyklí na magii v podobě jakou nám ji představila Rowlingová. Jenže v tomhle filmu je úplně jiná, zahrnuje astrální cestování, temné portály, zbraně z čiré energie, zastavení času a přetváření světa jako takového, převracení budou a jiné. Opravdu po grafické stránce je film zvladnutý na výbornou.

Náš doktor se dostane do péče osoby jménem Prastarý. Bez peněz a bez naděje žadoní o uzdravení. Sekta mu pomůže a předá své umění a kouzlení doktorovi. Nebyl by to Marvel bez správného záporáka, který chce vše zničit a zabít. A boj může začít.

 

Doctor Strange

Zdroj

Nás film bavil strašně moc a nedostatků bylo opravdu jen málo. Za mě mohlo být více ukázané z vycviku, někomu chyběla romantická stránka filmu. Na závěr Marvel opět nezklamal a malé video co asi bude v budoucnu nám slibuje, že se Doctor Strange vrátí na obrazovky a nebude sám.

ctyri

 

 

 

 

 

Naše starší recenze můžete vidět zde.

 

Viděli jste již tento film? Máte rádi filmy podle komiksu?

 

Váš recenzující Medvěd

6 komentářů: „Doctor Strange – recenze filmu medvědíma očima

 • 28.11.2016 (21:58)
  Permalink

  Těmto filmům moc neholduji, ale recenze mě zaujala, tak se mrknu :). Díky za tip 😛

  Reagovat
  • 29.11.2016 (8:17)
   Permalink

   🙂 No jo, svět hrdinů není všem po chuti. Však uvidíš, třeba tě to bude bavit.

   Reagovat
 • 29.11.2016 (14:33)
  Permalink

  já si asi zůstanu u upířích deníků či romantických filmů, ale recenze určitě zaujme ty, které tento žánr filmů baví.. 🙂

  Reagovat
 • 1.12.2016 (9:04)
  Permalink

  Na tohle se taky chystáme s polovičkou…já mám sice strach, že to bude moc …teď nemůžu najít ten správný výraz …..No to je jedno….ale díky za recenzi, určitě mě nalákal film, ještě víc

  Reagovat
  • 1.12.2016 (9:16)
   Permalink

   Tak hurá na to do kina. No asi se bojíš, že to bude moc … no nad míru prostě už :D. Neboj bude to v pohodě :).

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *