Vánoční edice – Recept na perníkovou chaloupku

Dnes přináším recept na perníkovou chaloupku.

Dlouho jsem všude viděla perníkové chaloupky. Před celým zdobením, lepením, vázáním a podobně je však důležité najít ten pravý recept. Já ten svůj recept na perníkovou chaloupku našla v časopise Kreativ. Mimochodem ten časopis je opravdu nadupaný tvořením a různými věcmi jak se vyřádit.

Takže náplní tohoto článku je vám popsat recept a od Medvěda si později budete moct přečíst náš souboj o to kdo má hezčí chaloupku (já samozřejmě).

Tak vzhůru na medvědění..teda pečení.

recept na perníkovou chalouppku

suroviny

Postup

Všechno sypké jako je hladká mouka, cukr, jedlá soda a perníkové koření smíchejte. Přidejte špetku soli. Pak přidejte máslo. Já použila tedy  heru. Polovinu jsem nechala rozehřát v mikrovlnné troubě a dala vychladit. Pak přidala k sypké směsi spolu se studenou půlkou, s vajíčky ve kterých už byl rozmíchaný med.

20161110_133524

A vše zapracovala dohromady. Nejdříve pořádně promíchala vařečkou a pak dodělala ručně na válu. Z toho vyšlo krásné hladké těsto. A taky strašně dobré .. trochu jsem užírala.

Těsto dejte na hodinu do lednice.

recept na perníkovou chaloupku

Válení

Vyválíme placku silnou asi 3 až 4 mm. Válel Medvěd, já jsem odměřila proužek 4mm a podle toho jsme měřili tloušťku. Vše by mělo být stejné tlusté. Pak se musejí vyřezat z těsta stěny a střechy. Buď si svou šablonu nakreslíte, vystřihnete a podle toho vyřežete. A nebo použijete šablonu právě z časopisu Kreativ. Tu můžete stáhnout zde. Vytisknout, vystřihnou a podle toho nařezat. Nezapomeňte, že budete muset mít dvě bočnice, dvě stěny a dvě části na střechu.

jak na perníkovou chaloupku

Protože tahle chaloupka se nelepí, ale svazuje potřebujete udělat dírky na provázky. Ty uděláte pomocí brčka, nic těžkého. Dáme na plech vyložený papírem a pečemé!

Hned jak vytáhnete perník z trouby potřete ho rozšlehaným žloutkem.

jak na perníkovou chaloupku

Celé těsto nám stačilo na dvě celé chlapupky a k tomu se nám povedlo i vyzkoušet nová medvědí a králičí vykrajovátka.

Perník je moc dobrý a vlastně se budete muset držet abyste ty chaloupky nesnědli. A krásně voní! Máme je na poličce v obýváku a ta vůně je opravdu cítit.

20161110_164452

Pokud budete dělat vánoční chaloupky. Dejte vaše výtvory třeba na instagram a přidejte hashtag #medvedichaloupka ať můžeme mrknout i na vaše díla. Naše uvidíte jak na instagramu tak brzo tady na blogu. A to mi připomíná sledujte nás na instagramu jsme tam jako Medvěd Testuje – > klik.

Vaši chaloupky pečící Medvědí slečna a její Medvěd

6 komentářů: „Vánoční edice – Recept na perníkovou chaloupku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *