Další díl vánoční edice je tady! A zase se vrhneme na vánoční dekorace.

Tentokrát si jako vánoční dekorace vytvoříme hvězdu. Tyhle hvězdy jsem dělala naposledy před několika lety, ještě na základní škole. Věřím, že je všichni znáte. Jsou opravdu jednoduché a zvládne je opět každý. Klidně se tím zabaví děti a vytvoří krásné výtvory.

Jde jen o to párkrát střihnout a zalepit.

Tak se na to vrhneme!

vánoční dekorace

Co budete potřebovat?

vánoční dekorace

Vezměte si jeden barevný papír. Já volila modro bílou. V jednom balení barevných papírů jsou dva od každé barvy takže jsem měla v jedné hvězdě dvě modré části a zbytek bílý. Papír přehněte tak, aby vám vznikl čtverec a zbytek odstřihněte. Čtverec nechte přehnutý a přeložte ještě jednou, tak aby vám vznikl menší trojúhelníček.

vánoční dekorace

Teď přichází část, kterou jsem si měřila a rýsovala, ale klidně to zvládnete i od oka. Na kratší části trojúhelníku, která se dá otevřít si odměřte body vzdálené od sebe 1,5 cm. Pak si k tomu narýsujte čáry kde povedete střih. A nastříhejte. POZOR HLAVNĚ NEDOSTŘIHÁVAT.  Celé nastříhané dílo otevřete a slepujte. Slepujte stylem cik cak. Slepte vždy stejnou řadu pásků k sobě a otočte na druhou stranu a zase slepte a otočte.

vánoční dekorace

Takhle si uděláte všech 6 částí, které jsou potřeba na vytvoření jedné hvězdy.

Tvoření hvězdy

Když máte všechny části hotové, je na řadě vše slepit dohromady. Vždy k sobě lepte boky částí hvězdice a jeden konec k sobě. Pokud vám to nedrží zkuste požít sešívačku nebo izolepu. Já jsem v jednu chvíli měla lepidlo, ale nakonec se podařilo.

A je hotovo.

Pak už záleží na vás kam to dáte. Pokud máte stará okna a žaluzie uvnitř oken, bude super nalepit hvězdu přímo na okno. Ale jestli máte, stejně jako my žaluzie uvnitř bytu, tak připevněte na hvězdu provázek a ten přidělejte na rám okna. Tak budete moc zavírat a otevírat žaluzie a hvězda překážet nebude.

vánoční dekorace vánoční hvězda

Co z odstřižků?

Z těch malých pásků papírů, které jsme odstřihli na začátku. Opět nadělejte čtverečky a stejným způsob jako jste dělali velkou hvězdu utvořte ze zbytků další. Ty jsou pak pěkné navázat provázkem na sebe a zavěsit.

vánoční hvězda

Dejte mi určitě vědět jestli tyto hvězdy taky děláte nebo aspoň znáte.

Mrkněte na minulý díl vánoční dekorace. Dělali jsme Santu. Tady.

Vánoční úchyl aká Medvědí slečna

Mohlo by se vám líbit..

16 thoughts on “Vánoční edice – Vánoční dekorace #2 – Hvězda – DIY”

  1. Jej tie sú krásne 😀 ja som ich tiež robila naposledy keď som bola malá XD ale možno sami to podarí s tvojím krásnym návodom 😀 a urobím si ich možno z trblietavého papiera :D. Dakujem ta nápad 🙂

  2. A můžu se radovat, vánoční tvoření. A tohle se mi moc líbí….Takže si to taky píšu na seznam co budu dělat.
    ps: Ten santa na ty dveře mi nejde, neumím vůbec kreslit a pořád to vypadá jak od malého dítěte ….

  3. DIY super nápad, ale já bych asi potřebovala návod jako pro idiota, protože tohle moc nechápu, ale to neber špatně 😀 Ten, kdo v tom umí chodit, tak mu to přijde velice jednoduchý návod, ale já třeba už ten začátek skoro nepochopila (než mi to nedošlo, jak si to myslela) “Papír přehněte tak, aby vám vznikl čtverec a zbytek odstřihněte” …spíš aby nám vznikl trojúhelník a zbytek odstřihnout, ne? a pak to rozložit a je čtverec 😀 No, a pak vůbec nechápu to lepení cik cak…Ale to je možná jenom mnou, nikdy mi nešlo udělat něco podle návodu, kord když je to z papíru 😀 Každopádně jako ozdoba je to pěkný! 🙂 Máme takové v práci 🙂

    1. Tak to mě nenapadlo, jsem si myslela že to jak udělat čtverec je jasný všem od školky. 😀 Ale přesně jak píšeš udělat trojúhelník a zbytek odstřihnout.

  4. No tak ty jsou boží! Letos u nás jede výroba domácích ozdobiček již ve velkém, dceři je 6 let a tak nadšeně pomáhá! Děkuji za tento krásný návod! 🙂 Určitě jej hned zítra zkusíme. !! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *