Dnešní blogger tips budou o tom jak mít na blogu sníh.

Ačkoliv sníh nebude venku i u vás na blogu být může. Ale jak mít na blogu sníh? Nevíte? Tak já vám poradím.

Stejně jako u všeho ostatního i na toto existuje finta. Takže pokud máte blog na blogger.com tato finta je přímo pro vás. Na blogu budete mít jemné sněžení a blog tím bude mít podtržený fešný vánoční kabátek.

Je to i velmi uklidňující pozorvat ty padající vložky. Když jsem byla malá byl takový program, to se jen zaplo a pak se už jen koukalo jak sněží a občas projede nákláďák či co – to už mám ve vzpomínkách rozmazané. 😀

Tak vzhůru na to.

Šupky šup. Hned jděte do administrace blogger.com a klikněte na rozvržení. A jak je všem už dál známé (pokud čtete blogger tips) zvolte vložit Gadget a dále vyberte HTML/JavaScript.

rozvrzeni

Do pole pak vložíte jednoduchý kód.

<script src=”//ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/2.1.1/jquery.min.js”></script> <script src=”//helperblogger.ucoz.com/code/snow-effect1.js”></script>

Uložíte celý gadget a také celé rozvržení. Pak už jen zbývá se kochat těmi nádhernými vločkami co se vám sypou na blogu.

Po vložení kódu budou vločky vypadat takto.

jak mít na blogu sníh

Nebo můžete použít tento kód a místo klasických vloček mít malinkaté kuličky. Asi zmrzlý déšť.

<script type=”text/javascript” src=”http://yourjavascript.com/412115819610/snowstorm.js></script>

jak mít na blogu sníh

Tyto vločky jdou kam jde váš kurzor. Tedy doleva, doprava. Mě to například štve jak se vždy hnou stejně jako kurzor a ruší mě to.

Za mě, ale nejvíc se mi líbí varianta číslo 1. Jsou to takové ty klasické vločky co se kreslí a jsou prostě krásné. Nepřekáží to tolik očím a nic to na webu neblokuje. Navíc pokud zvolíte i vánoční desing jsem si jistá, že to celý kabátek blogu krásně doladí.

Až pomine sezóna vloček prostě jednoduše celý gadget z rozvržení smažete.

Doufám, že jsem vám pomohla a teď už víte jak mít sníh na blogu.

Medvědova vločka..teda slečna

Mohlo by se vám líbit..

12 thoughts on “Jak mít na blogu sníh – Blogger tips #6 – Blogovací úterý”

  1. Upřímně, mě se tyhle pohyblivé aplikace na blogu nikdy nelíbili, stejně jako pohyblivá pozadí. Nejen že to ruší, ale na mě to popravdě působí dost amatérky. Nicméně návod je pěkný a určitě se bude někomu hodit.

  2. Zajímavé, ale nemusím mít všechno 😀 Jen mě tak napadlo, i když nejsem slepý a osobně se řadím mezi mladé lidi, to písmo mi přijde fakt malinké. Zkus nad tím pouvažovat, aby si i starší čtenáři měli co přečíst 🙂

  3. Super tip! Mně by se líbilo, kdyby sněžilo tak samovolně bez pohybu kurzoru, ale obávám se, že by o na blog.cz asi nešlo :/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *