Plánování – Filofax Metropol A5 #2 – Lehká kapsa do diáře – DIY

Zahrajte si na kapsářky!

A tak vznikla tato lehká kapsa do diáře.

Až zahanbeně musím přiznat, že jsem až teprve před nedávnem našla výzvy s názvem Hecni se! Zářijová byla ve znamení kapes. A tak za deset dvanáct vznikla lehká kapsa do diáře.

Teď bych se ráda s vámi podělila o to jak jsem kapsu vytvářela a jak nakonec dopadla. Musím říct, že jsem na ní pyšná i přesto. že bude pro někoho až moc lehká a určitě by ji nějaké zkušenější a tvořivější ruce vytvořily lépe.

Vyrobila jsem ji z krásného papíru, který jsem si koupila na Kreativitě v Liberci – článek a haul zde. Oblepila jsem ho washi páskou ze svetpasek.cz a schovala do něj krásné doplňky z papirovenebe.cz,

kapsa do diáře

Základ

Vzhledem k tomu, že jsem byla nadšená z nových věcí a chtěla strašně vyzkoušet řezací destičku se skalpelem dala jsem se rovnou do toho. Teda musím říct, že s tím skalpelem mě to dost baví a furt mám chuť všechno vyřezávat.

Popadla ten krásný fialkový vintage papír a ořezala ho na velikost A4 (s rezačkou by se tohle řezalo líp, ale lepší skalpelovat (prosím potlesk za úžasné slovo a nutnost mít závorku v závorce) než stříhat). Pak jsem vystřihnutý papír přepůlila a tím začal základ kapsy. Nechala to přehnuté tak, aby bílofialová část byla ta vrchní a pak si vzala pravítko a odměřila si jak moc bude kapsa otevřená.

kapsa do diáře

Když jsem to měla nešlo jinak než vzít opět do ruky ten boží skalpel a uříznout to. A s papírem i trochu pravítka. Musím se s tím naučit. Pak už to zbývalo jen slepit. Ovšem POZOR nelepte tu horní část jinak do kapsy nic nedáte. 🙂 Jako lepidlo doporučuji lepidlo v myšce, vypadá to jako všem známe bělítko jen když přejede po papíře tak místo bělítka je tam lepidlo. To lepidlo je přesný a nic není olepené od toho. A brutálně-medvědně drží. Aby kapsa nezůstala jen takhle rozhodla jsem se ji vylepšit bronzovou washi páskou, která na světle ukazuje, že má v sobě třpytky. Washi páskou jsem celou kapsu oblepila.

kapsa do diáře

Maskování

No jo, ale přece ta kapsa nezůstane jen takhle, potřebuje něčím vyladit ať se líbí mně a hlavně třeba i desing teamu v Hecni se. Proto jsem se rozhodla využít ten božský vzor a udělat na kapse do diáře ještě dvě další malé kapsičky, které budou zamaskované. Odměřila jsem si kde bych je asi tak chtěla a na zbytku papíru našla stejný vzor, který jsem potřebovala. Vystřihla dvě stejné malé kostičky a ty přilepila. Aby na fotce kapsičky byly vidět a daly najevo, že tam jsou. přidala jsem na každou krásné záložky.

kapsa do diáře

Funkce, kterou má kapsa

Co, ale bude moje kapsa skrývat? Po chvilce dumání a přemýšlení zda tam dát samolepky. Jsem se došla k závěru, že tato kapsa bude antistresová. Vytrhla jsem z antistresových omalovánek hezký vzor mandaly. Ustřihla kus zubatými nůžkami a hurá! Antistresová kapsa je na světě. Navíc omalovánka je oboustranná tak chvilku vydrží. Ještě jsem přidala sponku kočičky pro radost a mnou vytvořenou sponkou jsem přichytla kapsu abych jí rychle našla.

kapsa do diáře

 

Tvorba kapsy mě velmi bavila a i tato lehká kapsa mi trvala asi 3 hodiny. Už se těším až se vrhnu na nějakou další a těžší. A těším se na další výzvu!

Víte o výzvách Hecni se? Tvořili jste kapsu?

Skalpelová královna Medvědova slečna

12 komentářů: „Plánování – Filofax Metropol A5 #2 – Lehká kapsa do diáře – DIY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *