Recept – rychlé a jednoduché těsto na pizzu

Dneska si ukážeme rychlé a jednoduché těsto na pizzu.

Kdo z nás aspoň jednou nezatoužil po tom upéct si svou vlastní pizzu doma? Má to své kouzlo, jasně profi pizza z pizzerií je vynikající, ale taková domácí je prostě jinačí a co je doma upečené vždycky chutná líp. Můžete se u toho vyblbnout a vyhazovat těsto do vzduchu a pak si to i uklízet až to všude popadá.  Těsto na pizzu je to nejjednodušší co můžete doma splácat. Nepotřebujete na to nic zvláštního ať už se jedná o suroviny nebo pomůcky.

Pak už stačí mít něco dobrého co na tu pizzu dáte od šunky s ananasem po salám se sýrem, tuňáka nebo i kuře.

hlavni

těsto na pizzu

 

 

Vytyčte si čas na kynutí to by mělo trvat aspoň 30 minut. Buď můžete klasicky dát těsto kynout na teplé místo a nebo pokud máte troubu s funkcí kynutí zapněte ji a těsto dejte tam.

Samotné pečení vám bude pak trvat přibližně 25 minut. A budete péct na 180°C.

 

těsto na pizzu

Postup

Pokud už se teď děsíte slova droždí, kvásek a kynutí. Nebojte se. Klasický kvásek dělat nebudeme. Smícháme trochu soli a hladkou mouku. Případně přidejte drcený kmín a pepř. Pak vezměte 20g droždí a mezi prsty spolu s trochou mouky to droždí drolte do mísy ke zbylé mouce. Až to budete mít dodrolené do jemná vezměte sklenku vlažné vody. A opatrně přilívejte a zadělávejte těsto. Těsto by nemělo být moc tekuté ale ani tuhé. Mělo by se táhnout.

těsto na pizzu

Až budete mít těsto hotové, trošku po pomoučněte a dejte kynout. Těsto by za 30 minut mělo krásně nakynutou a zvětšit se. Já mám vždycky radost když se podívám a vidím to vykynuté těsto. Je to fakt sranda.

těsto na pizzu

Pak přichází ten fígl celého těsta. Těsto totiž NEBUDETE válet na hladké mouce. Ale na hrubé nebo aspoň polohrubé. Dejte si ale pozor aby jste do těsta už nepřidávali tuto hrubou mouku, pouze na ni válejte. Já jsem toto množství rozdělila na polovinu a vyšlo mi to na dva velké plechy. Vyválejte placku na tenko, je dobré i samotně těsto natahovat. Pak ho už přeneste na plech a pomažte tím co máte rádi – rajčatový protlak, kečup, smetanový základ či něco jiného. To samé platí o tom co si na to dáte. Šunka, salám, sýry. Prostě to co máte nejradši. A dejte péct.

Doufám, že vám bude chutnat. A pokud budete pizzu péct určitě nám pošlete fotku na facebook. Budeme rádi. 🙂

Naše pizza třeba tentokrát vypadala takhle.

těsto na pizzu

Váš pečící a pizzu milující Medvěd a jeho slečna

9 komentářů: „Recept – rychlé a jednoduché těsto na pizzu

 • 13.11.2016 (12:26)
  Permalink

  Zrovna uvažuju, co bych si dal na oběd. Asi mám rozhodnuto. Jen se zase nesmím tradičně “přežrat” protože u nás je dneska krásně a to by byla škoda nevyužít na běh.

  Reagovat
  • 14.11.2016 (14:25)
   Permalink

   Běh, no já neběhám, já hopkám okolo pingpongového stolu :D. A ano přežral jsem se toho.

   Reagovat
 • 13.11.2016 (16:09)
  Permalink

  Já do těsta ještě přidávám olivový olej, těsto je super 🙂 asi bude domácí pizza!

  Reagovat
  • 14.11.2016 (14:26)
   Permalink

   Jasně udělej ji, je mňamózní. Medvědi ji mají rádi.

   Reagovat
 • 14.11.2016 (20:34)
  Permalink

  Já si doma dělám pizzu dost často, ale většinou už na koupené těsto, protože jednou jsme ho doma zkoušeli si udělat a nebylo to ono. Tak snad tohle bude lepší. 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *