Vánoční edice – Vánoční dekorace #1 – Santa vykukující zpoza rohu – DIY

Už tak brzo budete chystat vánoční dekorace?

Ano. Budeme. Vánoce se docela rychle blíží. Takže musíme a musíte začít čerpat inspiraci. Nebudeme začínat nějak zostra těžkými věcmi, ale dáme se do velmi lehké vánoční dekorace. Uděláme si Santu! Nebudeme říkat, že Santa u nás není..

Toto dílo bude strašně jednoduché a myslím si, že je vhodné to zadat dětem jako zábavu. Budeme potřebovat pár základních věcí a to je vše. Nemusíte být ani nijak extrémně zruční a toto dokážete.

Tak jdeme na to!

vánoční dekorace

Jdeme na to!

Původní záměr měl být takový, že Santa bude oboustranný a nalepím ho na okno. Tím by byl pro potěšení oka jak uvnitř tak zvenku. Za předpokladu, že by někdo nám čuměl do oken. (Zatím nikdo nespatřen.) Bohužel to nevyšlo, Santa mi neustále prosvítal a tak jsem nebyla spokojená. 🙁 Přišel plán B. Nalepit Santu na zrcadlo! Jenže to bych si zalepila jediné zrcadlo, ve kterém jde vidět celá postava. Takže ne.

A konečně je to tady! Plán C! Nalepit to na skříň. Rozhodla jsem pro potěšení oka, hned příchozích do bytu strčit Santu na skříň u dveří. Tak se zrodil Santa čumějící, bafající, šmírující zpoza skříně.

Co na něj potřebujete?

vánoční dekorace

Postup

Nejdříve si nakreslete na béžový papír jak by měla asi vypadat hlava. Nezapomeňte na uši a vystřihněte. Pak si začněte předkreslovat představu červené čepice. Doporučuji ji vystřihnout trošku větší než je vaše představa. Až to budete mít, dejte jí k hlavě a podle toho jak k sobě pasují dolaďujte. Z bílého papíru vystřihněte vousy, vlasy, obočí, oči a bambulku na čepici. Oči pak krom jedné bílé tečky celé zamalujte černou fixou. Ze zbylého červeného papíru vystřihněte ještě malý oválek, který bude znázorňovat nos. A nezapomeňte si vystřihnout ještě z béžového papíru ruce.

vánoční dekorace

Kompletování

Pak už nezbývá nic jiného než Santu dát dohromady. Přilepte k hlavě čepici a na ni bambulku. Zezadu hlavy přilepte vykukující vlasy a nakonec vousy. Dále nalepte nos, oči a obočí a Santa je kompletní!

Teď už stačí jen najít místo kam přilepit, naaranžovat a přidat ruce!

vánoční dekorace

Jsem si jistá, že Santa pobaví a dětem se bude líbit.

Já doufám, že se vám vánoční edice celá bude líbit. A těšte se na další vánoční dekorace.

Pokud nevíte co čekat od vánoční edice. Podívejte se na tu halloweenskou zde.

 

Vánoční úchyl… Medvědova slečna

14 komentářů: „Vánoční edice – Vánoční dekorace #1 – Santa vykukující zpoza rohu – DIY

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *