Inferno recenze filmu – Langdon opět řeší neřešitelné

Inferno recenze filmu! To bylo první co mi blesklo hlavou, když jsem zjistil, že tento film dávají v kině. Jistě jste si všimli, že žádná recenze zde na blogu nebyla dlouho vydána. Bylo to hlavně tím, že v kině nic moc nedávali a když už něco jo, tak to zrovna nevyšlo no. Až nyní. Pojďme se společně ohlédnout za tímto filmem.

Inferno recenze filmu

 Zdroj

 

Po usednutí do pseudo sametové sedačky kina a shlédnutí všech úvodních upoutávek začneme hned zhurta – honičkou, které hned skončí smrtí. (Mimochodem tentokrát mě jich hodně zaujalo a recenzí filmů do konce roku jistě pár přibude.) Ano divnej úvod, ale hodně to zaujalo moji pozornost. Patřím mezi čtenáře knih, ale od Dana Browna jsem všechny nečetl, jen DaVinciho, Andělé a démony a Ztracený symbol. Na Inferno jsem se nedostal, proto bohužel nemohu porovnat knihu s filmem. Nicméně, oba předchozí filmy jsem viděl a tak to mohu porovnat aspoň s nimi.

Nezastavíte se.

V celém filmu tak jako ve dvou přecházejících se pořád běhá, pořád a furt, se musí spěchat. Mě osobně, už tohle přijde jako pořád to samé do kola. S hlavním hrdinou je společnice, která nakonec důležitější než si myslíme. Vidíte taky tu podobnost? A zase běžíme, střílíme, schováváme se, luštíme hádanku. A celé znovu do kola. Jen jiné město, jiní herci, jiné prostředí. Nehledě na to, že se v tom filmu směšně rychle cestuje.

To pravé Inferno.

Film i přes svou podobnost, mě bavil. Bylo tam napětí a trochu rozdílný celkový cíl, záchrana lidstva a nezabití všech na planetě fanatikem. No jak to dopadne, asi všichni tušíte, ale dobré se na to kouknout. Osobně jsem si z toho odnesl zajímavý pohled na peklo jako takové a dozvěděl jsem se kdo je jeho vizuálním průkopníkem. Fanoušky knih, Dana Browna a Toma Hankse jistě bude film hodně bavit. U mě však nechal jen průměrnou stopu.

Inferno hodnocení

Viděli jste již Inferno? Čtete knihy od Dana Browna?

Váš medvěd a jeho popcorn pojídající slečna (nevysypala ho tentokrát)

10 komentářů: „Inferno recenze filmu – Langdon opět řeší neřešitelné

 • 7.11.2016 (14:33)
  Permalink

  Celou dobu čekám, kdo to uvidí a konečně mi o tom může něco říct. Předchozí filmy jsem taky viděla a hodně mě bavili. A i když píšeš, že je to vlastně pořád dokola to samé, tak se na to těším snad ještě více. Hm …uvidíme…

  Reagovat
  • 8.11.2016 (7:05)
   Permalink

   Je to jen můj pohled. Nejsem žádnej skalní fanoušek, ani nic podobného, ale znám autorovu práci. Mě ten třetí díl teda moc nechytl. Prostě jsem čekal co tam bude, nijak extra mě to dění nepřekvapovalo.

   Reagovat
 • 7.11.2016 (15:40)
  Permalink

  Vždy dávam riestor pre vlastný názor 🙂 knihy od neho milujem, tak som zvedavá

  Reagovat
  • 8.11.2016 (7:05)
   Permalink

   Jo, tak jestli miluješ jeho knihy, tak film se ti bude taky líbit.

   Reagovat
 • 7.11.2016 (19:53)
  Permalink

  Film jsem neviděla, ale ráda ho zkouknu a udělám si vlastní názor 🙂 ani jednu knihu od Browna jsem nečetla.

  Reagovat
  • 8.11.2016 (7:06)
   Permalink

   Tak to dožeň, je to dobré čtení. Někdy dost přitažené za vlasy ale dobré :).

   Reagovat
 • 9.11.2016 (11:12)
  Permalink

  Na film se strašně těším, doufám že brzy s mužem vyrazíme 🙂 četla jsem knihu, tak jsem hodně zvědavá, jestli to bude podle té knihy.

  Reagovat
 • 9.11.2016 (13:55)
  Permalink

  Tak o víkendu jdeme na film a jsem opravdu zvědavá, autora mám ráda, takže doufám, že film nezklame.

  Reagovat
 • 12.11.2016 (21:55)
  Permalink

  Já knihu četla (jako všechny ostatní) a film byl pro mě obrovským zklamáním – ani zdaleka nedosahoval kvalit knihy, spousta věcí byla pozměněných a samosebou ty nejlepší scény chyběly -_- Mrzí mě, že to tak dopadlo a doufám, že si se Ztraceným symbolem (můj nejoblíbenější díl) vyhrají lépe, když má jít za dva roky do kin.

  Reagovat
  • 14.11.2016 (14:24)
   Permalink

   No tak vidím, že kdybych knihu četl, tak budu ještě více zhnusený. Prostě Inferno z těch tří filmů je bohužel nejslabší.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *