Halloweenská edice – Jak vydlabat dýni – DIY

Určitě jste si všichni všimli, kdo čtete náš blog, že halloweenská edice u nás jede a baví nás. Proto zde máme pro vás takovou tradiční činnost. Ukážeme si společně jak vydlabat dýni a jak by takovej výtvor měl ve finále vypadat.

Tak si připravte nože, misky, lžíce, vrtačku (pro ty co se chcou odvázat jako já) a s chutí do toho.

Jak vydlabat dýni

Jak vydlabat dýni – dlabeme:

Nejdřív si předkreslete na dýni xichtík, který budete chtít vyřezávat. Veselý, strašidelný, vše je jen na vás, my jsme zvolili oba dva. Potřebujeme ostrý nůž, v tuto chvíli to dětem vyřežte sami a ony budou potom dlabat. Začíná se čepičkou, kruhovej řez nedoporučuju, propadá se dovnitř, nejlepší je hvězdička nebo kombinace kruhu a hvězdy. My jsme vyzkoušeli a porovnali všechny tři.

img_9175

img_9176

 

 

 

 

 

img_9179

Po vyříznutí čepičky, vražte děckám do pauzoury lžíci a ať se činí. Hezky všechno vydlabat ven. Semínka nevyhazujte. Vyberte je poctivě, opláchněte a upečte potom na 200°C asi 15 minut, musí se to hlídat ať to nespálíte. Záleží na velikosti semínek a troubě. Pak jdou krásně loupat a jíst. Jsou nejlepší přírodní zdroj zinku a byla by škoda je vyhodit. Až budete mít dýni vydlabanou hezky do hladka, tak je opět vaše chvíle a nožem udělejte obličej.

img_9184

 

Jak vydlabat dýni – řežeme, vrtáme:

Zde se fantazii meze nekladou, můžete být kreativní. Nám se osobně líbily klasické vyřezané díry ve tvaru očí a pusy. Potom ale můžete jen tak napůl vyřezat. Vyříznete dejme tomu 3/4 stěny na tloušťku a 1/4 necháte tak, výsledek potom je, že vám to krásně světle oranžově prosvítá. U nás to můžete vidět například na nosu. Já měl pokus ještě o zuby ale nechal jsem tam příliš tlustou stěnu.

Pro pravé medvědy přichází ta správná chvíle, chopte se vrtačky a vyvrtejte do dýně cokoliv vás napadne, slunce, květiny, nebo nějaký ornament. Cokoliv. Je to netradiční a rozhodně to oživí již zaběhnuté xichtíky.

kolaz-vrtani

Jde to jak po másle, nemusí se vůbec tlačit a zvládnou to i vaše méně chlupaté polovičky, pokud udrží vrtačku. Měňte vrtáky za různé velikosti.

img_9240

Závěr – svítíme:

No až máme všechno dlabání, vrtání a řezání pryč, hezky po sobě uklidíme a čekáme až se setmí. Vrazíte jednu svíčku do každé dýně a kocháte vaší prací a radostí děcek.

img_9305

Tahle má čepičku ve tvaru hvězdy, krásně sedí, nikam nepropadá.

img_9306

Tahle má čepičku z půlkruhu a vepředu tři výřezy jako ofinu, dá se uzavřít úplně, nebo maličko poposadit dopředu a krásně to prosvítá. U hvězdy poposadit nejde, nesedí to tvarově potom.

img_9301

A vpravo můžete vidět vrtací výtvor s kruhovou čepičkou. Musel jsem ji trošku natočit, protože to po chvilce propadalo dovnitř.

Asi jste si všimli těch okatých, zafačovaných svítilen. Na ty bude návod zase jindy.

Vyzkoušejte i naše další DIY z halloweenské edice.

Netopýři

Příšerka

Dlabete dýně na Halloween?

Váš medvěd a jeho nejvíc nejlepší slečna

15 komentářů: „Halloweenská edice – Jak vydlabat dýni – DIY

 • 26.10.2016 (18:45)
  Permalink

  To je skvelé! Minulý rok som vyrezávala tekvicu po prvýkrát úplne sama a dopadlo to katastrofálne 😀 Všade naokolo mňa bola dužina 😀

  Reagovat
 • 26.10.2016 (21:45)
  Permalink

  Vypadají fakt skvěle :O My to zkoušeli jednou doma, ale nějak nám to nešlo a tak nás to přestalo bavit 😀 Možná to zkusím ještě někdy a určitě už díky vám budu vědět, že kulatou díru prostě ne 😀 super ♥

  Reagovat
  • 27.10.2016 (12:36)
   Permalink

   Určitě zkus, tentokrát se podaří! 🙂

   – Medvědova slečna

   Reagovat
 • 27.10.2016 (14:03)
  Permalink

  Juuu, to jsou krasne dýně, je skvele, jak každá vypada jinak. Ta prvni je takova strašidelná a druha roztomilá 😀 posledni dýně je naprosto originální 🙂 supr navod!

  Reagovat
 • 27.10.2016 (17:35)
  Permalink

  Ty dýně vypadají fantasticky! Minulý rok jsem se do téhle tvorby taky dala a musím říct, že to byla docela makačka :D. Ale použit vrtačku, to by mě nenapadlo, ale je to super vylepšovák! 😀

  Reagovat
  • 27.10.2016 (21:11)
   Permalink

   S tou vrtačkou je to snadný, hezký a lehký. Náádhera prostě 🙂

   Reagovat
  • 27.10.2016 (21:11)
   Permalink

   Děkujeme. U nás to taky byla premiéra. 🙂

   – Medvědova slečna

   Reagovat
 • 27.10.2016 (21:33)
  Permalink

  Skvělé dýně 😀
  Já jsem každý rok taky dlabala dýni, ale bohužel letos ne. Je to děsná zábava, ale asi jenom jednou jsem dlabala tu tradiční oranžovou dýni a vždycky dlabala nějakou jinou odrůdu, ale účel taky splnila.

  Reagovat
  • 29.10.2016 (10:04)
   Permalink

   Dlabání je vždy sranda :). Však letos ještě není pozdě :), tak šup šup do toho a je toooo. Jsem rád, že se ti líbí :).

   Reagovat
 • 28.10.2016 (11:29)
  Permalink

  Jů, já jsem nikdy dýně nedlabala, takže nevím jak by mi to šlo, ale nějak bych si určitě poradila. Nejvíc se mi líbí ta první 🙂

  Reagovat
  • 29.10.2016 (10:05)
   Permalink

   Tak an to není nic složitého, prostě ji vydlabeš a je to :D. Nejpracnejší je to vyřezávání no, ale výsledek stojí za to.

   Reagovat
 • 1.11.2016 (9:45)
  Permalink

  Pamatuju si, že jsem svou úplně první dýni, dlabala nožem a málem jsem se udlabala 😀 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *