Blogovací úterý – Blogger tips #1 – Facebook

Vítám vás u prvního článku ze série Blogger tips.

Blogger tips budou pro začátek sloužit těm co mají blog na blogger.com tedy koncovku blospot.cz/sk. Chci vám zde ukázat jak si svůj blog více přizpůsobit k obrazu svému a pomoct vám najít pár skvělých vychytávek. Nebojte se, vše je jednoduché a zvládne to každý a pokud ne, klidně nás kontaktujte a my vám pomůžeme.

Dnes si ukážeme jak mít v menu v blogu tzv. Like box. Je to vlastně facebook. Čtenáři tak mohou hned z blogu dát like na vaší facebookové stránce. Dále můžou vidět například poslední příspěvek na stránce a další věci.

Tak si připravte své administrace v blogger.com a jdeme na to!

V administraci si najdete záložku rozložení. V menu nebo popřípadě tam kde chcete mít like box klikněte na Přidat gadget. Objeví se vám obsáhlá nabídka. Nás, ale v této chvíli zajímá jen jedno a to HTML/JavaScript. To si rozkliknete, ale prozatím schováte dolů na lištu. Nebojte se, nic se nestane.

 

blogger tips

Dejte si ve svém prohlížeči novou záložku a přejděte na tuto stránku https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin .

Jdeme si hrát

A vyplňte tabulku. Základem je to, že vložíte url své facebookové stránky. Dál si už jen hrajete s tím jak chcete, aby to vypadalo. Jestli chcete, aby byla vidět timeline karta nebo třeba naplánovaná událost. Můžete nastavit zda budou moct čtenáři vidět tváře přátel, kteří již stránku lajklou mají. Je tu možnost zmenšit nebo schovat úplně úvodní fotku. Dobré je nechat zaškrtnuté 

blogger tips

blogger tips

 

blogger tips

Takováhle tabulka vám z toho vyleze. Tu, ale nechcete a tak překlikněte na Iframe. Celý kód zkopírujte a vložte do již připraveného gadgetu na html, který čeká na liště. A uložte. NEZAPOMEŇTE ULOŽIT TAKÉ USPOŘÁDÁNÍ.

blogger tips

A v tom je celé kouzlo. Doufám, že vám tento návod byl užitečný.

 

Určitě mi napište jaký daší návod by jste chtěli.

Radící Medvědova slečna

13 komentářů: „Blogovací úterý – Blogger tips #1 – Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *