Pálavské vinobraní Mikulov – Spousta jídla a vína

img_1681

 

Minulý víkend byl ve znamení Pálavského vinobraní , lístky jsme měli koupené dopředu, ubytování domluvené, tak nebylo co řešit a vyjeli jsme hezky vlakem vstříc nekonečnému ochutnávání. Rekordní účast lidí nám chuť nezkazila a společnými silami jsme se vnořili do stánky, lidmi, jídlem a hlavně vínem přeplněného města Mikulov.

 img_1693

 

Mikulov a jeho krásy snad není ani třeba představovat, ale pro ty co neznají. Je to malebné město na úplném jihu Moravy ve vinařské oblasti, kousíček od rakouských hranic, kde se každoročně konají tradiční akce jako jsou Svatomartinské hody, Pálavské vinobraní, festival sýrů a nebo poutě. Je toho hodně, ale nás zajímala ta nejslavnější akce.
img_1707
Hned po vstupu do města můžete vidět jak místní lidé otevřou okna, garáže, dveře k sobě na dvůr a nabízí víno nebo burčák ze své vlastní produkce. Až po dojití do centra potřebujete lístky a vnoříte do víru stánků s jídlem a vínem no a sem tam s nějakýma blbostma.
img_1689
Nás však nejvíc bavila hromadná ochutnávka vín na zámku. Představte si velkej sál, podél stěn vedoucí stoly, za nimi obsluha a za obsluhou dloooouuuhéééé stojany s vínem a lednice. Tak nějak to tam vypadalo. Zakoupíte si žetony a katalog a pak stačilo si jen vybrat a dojít si pro příslušné víno. My jsme zkoušeli hlavně šampiony ohodnocené medailemi. Opravdu moc pěkné, kdo tam někdy zavítáte, tak si tenhle sál nenechte ujít.
img_1716

 

Až vám poleze víno krkem (ano stane se to), tak si můžete odpočinout procházkou po centru, kocháte se okolím, sem tam posedíte na lavce a nebo si koupíte něco dobrého na zub, třeba jako my. Domácí škvarkovej chleba, fakt pochoutka. Pak se vám zase chuť na víno vrátí a můžete pokračovat. Stánky a uličky nemají konce a opravdu celý den uteče jako voda. Na náměstí a v amfiteátru celý den hrají různé hudební skupiny, takže i kulturně se vyžijete. Kdo si však chce zablbnout (jako my), tak byly přítomné i kolotoče a taková jízda na autíčkách je prostě boží. Pak už zbývá vystřelit své drahé růži z papíru a je to skoro vše.

Jídlo a víno jde k sobě jako Mikulov a vinobraní.

img_1724

Kdo jste ještě nebyli, tak neváhejte a příští rok určitě jeďte a nebo ještě letos na nějaká menší vinobraní. Určitě nebudete litovat. Je to krásný gastronomický zážitek.

img_1729
Na zdraví!

 

Medvěd a jeho méně chlupatá polovička

 

8 komentářů: „Pálavské vinobraní Mikulov – Spousta jídla a vína

 • 18.9.2016 (10:24)
  Permalink

  Sice jsem si vždycky říkala, že bych jela, ale víno vůbec nemám ráda, takže spíš na nějakou slavnost burčáků nebo tak :)) Ale do Mikulova bych se ráda podívala 🙂

  Reagovat
 • 18.9.2016 (10:29)
  Permalink

  Slavnost burčáků je vinobraní taky. Byla tam i soutěž o nejlepší burčák. 🙂

  – Medvědova slečna

  Reagovat
 • 18.9.2016 (11:57)
  Permalink

  Kvôli vínu by ma to možno až tak nebralo, ale moja romantická duša by sa vyžila v tej atmosfére :D. My máme vinobranie v Pezinku ale ač to je ďaleko tak som tam nikdy nebola.
  Tie historické budovy a hudba, no paráda 🙂

  Reagovat
  • 22.9.2016 (9:30)
   Permalink

   I nemilovník vína si tam přijde na své. 🙂

   – Medvědova slečna

   Reagovat
 • 22.9.2016 (9:13)
  Permalink

  Tak za obyvatele jižní Moravy jsem ráda, že se vám v Mikulově líbilo 🙂 Já jsem tam na vinobraní nebyla už
  nějakou dobu ….A přitom se mi tam vždycky taky tak líbilo 🙂

  Reagovat
  • 22.9.2016 (9:30)
   Permalink

   Líbilo a moc. 🙂
   Příští rok by jsi to měla napravit. 🙂

   – Medvědova slečna

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *