Restaurace Masné Krámy – České Budějovice

masne-kramy

 

Máte rádi dobré jídlo a cestování? Restaurace Masné Krámy vám splní obě vaše tužby. Neváhejte a pojďte s námi nahlédnou za oponu této slavné českobudějovické restaurace. Ukážeme vám, jaká tam jsou jídla, jaká je obsluha, prostřední a ceny.

Byl parný letní den a čtyři hladově vypadající osoby se ploužily ulicemi a náměstími Českých Budějovic. Nohy nás automaticky táhly k již zmíněné restauraci. Naše mlsné pohledy se setkaly a hned jsme bez váhání vstoupili. Jako první na mě udělalo dojem to, že jsem se nacházel v opravdu velké a rozlehlé hospodě, Táhne se daleko dozadu a má spoustu zákoutí se stoly připomínající podloubí. Hlad je potvora a my jsme zapadli kousek od vchodu do prvního výklenku. Téměř okamžitě přišla obsluha, na můj vkus až příliš dotěrná. Můžete si zde vybrat z několika piv hlavně Budvar a samozřejmě nealkoholické nápoje všeho druhu.
 masne-kramy-uvnitr
Po chvilkovém přemýšlení a následném objednání jsme už jen čekali. Čekací doba byla dost krátká. Na prvním obrázku vidíte kuřecí salát s vejcem. Ne zrovna tradiční jídlo pro Masné krámy ale dámy jistě ocení, že majitel myslí i na ně. Obzvlášť v létě tohle jídlo přijde k chuti. Maso hezky udělané a dochucené, kdyby to nebyla monstrózní porce, tak to jídlo bylo perfektní.

A teď už to slíbené (ne)masné jídlo!

salat

 

Na další obrázku můžete vidět českou klasiku, vepřo, knedlo, zelo. Omáčka výborná a po celém jídle se zaprášilo jako první. Vše dobře dochucené, kdo má hlad a nemá chuť na nic extra, tohle jídlo plně vystačí a vaše žaludky rozhodně potěší.

 

uzena-kyta

 

Dále už se dostáváme do té vice prasečí části. Kilo žeber jen tak někdo nespořádá a nepovedlo se ani to tentokrát. Tyhle žebra byly snad z mamuta nebo nevím. Hezky naservírované na prkně, hořčice, křen a chleba. No kdo by odolal. Ještě že měli takové ty kontejnérky na odnos domů. Nebyla na nich žádná chyba a myslím, že ona osoba (ano, ona si je fakt dala) by si tyhle žebra dala s chutí znovu.
zebra
Na závěr tu máme to největší zvěrstvo. Půl kachny, masné paprče a hladový medvěd. Co z ní zbylo si asi všichni dovedete představit. Ano, nic. Byl to můj největší výkon a funěl jsem jak lokomotiva. Nicméně jídlo to bylo výborné, dostal jsem oba druhy knedlíků, stejně tak byli i u vepřa knedla zela. Vše dokonale upečené, tohle jídlo bych si dal kdykoliv znovu.
 kachna
Nakonec nezbývá nic jiného než zaplatit a odvalit se domů. Ano já vím, jak takhle může někdo jíst. No prostě může, jednou za čas se člověk může odvázat a dát si něco podobného kalibru. Já jsem však masožravec a vždy když něco takového přijde, tak si to dosyta užívám. Závěrem, bych tuhle restauraci doporučil všem milovníkům jídla, kteří mají rádi maso. Věřte, že zde v Masných Krámech dostanete to po čem toužíte. Pak ovšem je třeba zajít na trénink, nebo si najít nějakej pohyb. Přece jen nechceme vypadat jako kuličky. Dobrou chuť!
Chutnají vám podobné jídla? Byli jste už v Masných Krámech?
Váš testující medvěd a vždy k degustaci ochotná medvědova slečna

 

Mohlo by se vám líbit..

4 komentáře: „Restaurace Masné Krámy – České Budějovice

 • 9.9.2016 (13:24)
  Permalink

  Protože jsem z Budějovic, tak Masné krámy samozřejmě znám a mám je moc ráda. Fajn obsluha, skvělé jídlo a samozřejmě skvělé pivo. A na to, že je to kuřácká restaurace, tak mají skvělé odvětrávání a nikoho kouř neobtěžuje. Jen bych chtěla upřesnit, že v nabídce není hlavně Budvar, ale jedině Budvar 😉

  http://www.42stupnu.blogspot.cz

  Reagovat
 • 10.9.2016 (23:15)
  Permalink

  Restaurace vypadá zvenku moc krásně a i to jídlo by stálo za hřích 😀 Akorát mám České Budějovice trochu z ruky 😀

  Reagovat
 • 12.9.2016 (9:08)
  Permalink

  Dostala jsem z těch fotek strašný hlad 😀 Hned bych se tam vypravila na oběd, ale byla by to dlouhá cesta a tak z toho asi sejde 😀 Ale až se tam jednou znovu vypravím, vím, kam zamířit na pořádnej oběd 🙂

  Reagovat
 • 12.9.2016 (12:49)
  Permalink

  Škoda že jsem tenhle tip neměla , když jsem v českých budějkách letos byla. Zařídila jsem nám takový program, že jsme pak vyhladovělí zapadli do první restaurace, na kterou jsme narazili a byly jsme zklamaní. Dobré vědět pro příště 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *