Washi tape neboli washi pásky.

Pro lidi co se motají kolem diářů a scrapbooků je tento název známý. Pro vás co teprve začínáte být maniaci do tohoto všeho tak malé vysvětlení washi pásky jsou většinou z rýžového papíru, jsou průhledné a dají se snadno odstranit. Takže si je můžete nalepit prakticky kamkoliv. Do diáře, využít je do alba a nebo je nalepit třeba i na zeď. 🙂
Teď vám nabízím malé nahlédnutí do mé mini “sbírky” washi pásek.

Washi tape

 1. a 2. Imitace krajky. Koupeno v obchůdcích s kreativními potřebami.
3. a 4. Trojka moje nová a rovnou oblíbená krásná puntikatá a rovněž tak zelená. Puntíčky se mi líbějí poslední dobou všude možně a washi pásky nejsou výjimkou. Červená koupená v obchůdku s kreativními potřebami a o původu zelené si nejsem bohužel jistá.
5. a 6. Jediné moje úzounké pásky. Oranžová je z ebay odkaz a černou jsem kupovala v obchůdku spolu s puntikatou, krajkou a dalšími páskami v jednom paklu.

washi tape
7. Je speciálně vánoční a moc se mi líbí. Ideální pro vánoční ozdobu diáře nebo na přáníčka. Seženete třeba zde.
8. Zelené vánoční stromečky. Z této pásky jsem třeba tvořila o vánocích stromeček na zeď. Bohužel netuším odkud ji mám a dochází, asi ji budu potřebovat znovu.
20160902_145909
9. Moje nejvíc nejoblíbenější páska! Tlapičková. Nejvíc používaná a bohužel rychle mizí. Koupila jsem jí na veletrhu kreativity v Dubči.
10., 11. a 14. Tyto pásky mám z http://www.washipasky.cz/ with love moc nepoužívám, ale 10. páska už má taky brzo na kahánku. 14. páska se skvěle hodí na PF přání nebo na důležité časové údaje.
12. Páska kupovaná v paklu s ostatními v obchůdku. Přijde mi skvělá a trochu retro.
13. Páska kupovaná v Tigeru. Hodně dětská, ale přesto krásná.
15. Páska je taky velmi moje oblíbená a jediná třpytkatá a jako jediná fakt není z rýžového papíru. Kupovaná na Aliexpressu.
 20160902_145940
Je tolik různých washi tape. Obrázků, vzorů, šířky. A já bych chtěla všechny!
A co vy? Máte nějaké?
Posedlá páskami Medvědova slečna

Mohlo by se vám líbit..

10 thoughts on “Washi tape”

 1. Ještě že byl na konci ten podpis. Říkala jsem si, že tu něco nehraje – chlap a washi pásky 😀
  Slyšela jsem o nich, viděla jsem je ve spoustě videí a návodů, ale sama žádnou nemám a asi si ani nebudu pořizovat. Moje pokusy o kreativní zápisník vždy zkazí smysl pro symetrii, jednoduchost a absence výtvarného nadání. Ale jsou krásné 🙂
  x
  http://www.introvertnisvet.blogspot.cz

 2. Heh to mě ani nenapadlo, že by někoho napadlo, že toto píše chlap když jsme napsani oba i jako autoři. 😀 Každopádně vtipný. 😀 Já například těmi páskami lepím i dárky vánoční, zdobím kartičky se jmény a tak. 🙂 Lepší jak izolepa, tohle odtrhneš normálně prsty. 🙂
  – Medvědova slečna

 3. Ono záleží jaký druh – barva, šírka, třpytky atd. Ale takové ty nejzákladnější od 35 Kč určitě. 🙂 Já jsem sadu 4 pásek kupovala za 125 Kč. Stačí hledat. 🙂

  – Medvědova slečna

 4. Je bohužel ani nezahlédneš když půjdeš třeba do papírnictví. Jednou jsem obešla 3 papírnictví a pokaždé jsem musela vysvětlovat co to je a na co se to používá.
  Pokud budeš chtít někdy pátrat tak pátrej přímo ve výtvarných potřebách nebo na internetu. 🙂

  – Medvědova slečna

 5. Tyhle pásky jsem zahlédla akorát na internetu ve videích na youtube, ale nikde jsem na ně nenarazila a zas tak nutně je nepotřebuji, abych je cíleně vyhledávala. Stejně bych je ani moc nevyužívala. Sotva jsem schopná vést si diář. 😀 Ale pokud je člověk kreativní, jistě je to skvělá věc. 🙂
  Mimochodem… odpověď na otázku pana Medvěda: Byla jsem v zoo v Jihlavě. 🙂

 6. Já se na tyhle pásky vždycky koukala se zvědavostí a potřebou si aspoň jednu pořídit. Obzvlášť nějakou s vánočním motivem jako ukazuješ ty, ale nějak se nemám k tomu si jí objednat….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *