Haul Candy Store #1

Haul Candy store aneb děláme vám chutě.

Honí vás mlsná a nevíte co si dát? Chcete něco netradičního co u nás v obchodech jen tak nenajdete? Žili jste v zahraničí stýská se vám po tamních potravinách? Nezoufejte, Candy Store je váš zachránce.

 

Tenhle malý obchůdek můžete najít v několika městech České Republiky. Největší je ovšem v Praze, ale nezoufejte, mají i úspěšný eshop, kde si vyberete z nesčetného množství potravin z USA a nebo Velké Británie. Stačí si vybrat, zaplatit a za pár dnů máte zboží u sebe na stole. Tentokrát jsem si pořídili tři laskominy. Začneme hned tou první.

Reese´s

reesesreeeses1reeses2

První věcí v našem haul candy store jsou Reese’s. Jedná se o čokoládové košíčky plněné burákovým máslem, jsou populární v USA. Na první pohled to vypadá hodně sladce, ale v puse ucítíte i slanou chuť právě burákového másla. Je to moc dobré a kombinace těchto chutí nám opravdu hodně chutnala. Jazyčisko mi lepotalo ještě odpoledne po dalším kousku. Jelikož burákové máslo je běžně u nás k dostání, například v Lidlu, tak by asi neměl být problém si něco obdobného udělat i doma. (Háže pohled na svoji drahou polovičku, usmívajíc se při tom.)

 Mrs Freshley´s Snowballs

snowballs snowballs1
Druhé v pořadí jsou Pink Snowballs, opět tahle sladkost je populární hlavně v Americe. Mnozí z vás je jistě znají ať už ze svého pobytu v zahraničí a nebo z různých filmů a seriálů. Je to taková velká, růžová, pěnová koule. Existuje i bílé provedení. Vrch je posypaný kokosem, pod vrchní vrstvou najdeme krém a střed je klasický marschmallow, v našem případě kakaový. Tohle bylo na mě hodně sladký, ovšem na další členy medvědí smečky ne a po sněhových koulích nezbyl ani drobeček.

Nerds

 

 nerds like
nerd1
Pro dnešek náš poslední produkt jsou Nerdíci. Ty nemohly v našem článku haul candy store chybět. Opět původně z USA ale i hojně rozšíření po UK. Jedná se maličké patvárky, je to vlastně jen ochucenej cukr. Můžete je buď vycumlat jako klasickej bonbón a nebo je drtivou silou rozkřoupat mezi zuby. Existuje hodně balení, od maličkých až po několikaset gramové krabičky. Nejčastější provedení je s kyselou chutí, ovšem můžete mít i jen klasicky slazené. U nás sklízí opakovaně velký úspěch a rádi se k nim vracíme.

Takže nyní, pokud budete mít chuť na něco netradičního, víte kam jít :-).

Nakupujete taky v Candy Store? Podělte s námi o vaše zkušenosti se zahraničními potravinami. Chutnají vám víc ty české nebo zahraniční? Jak se vám líbil náš haul candy store?

Váš testující medvěd a jeho vždy připravena testovat jídlo medvědova slečna

 

Mohlo by se vám líbit..

20 komentářů: „Haul Candy Store #1

 • 29.8.2016 (13:52)
  Permalink

  Reese's jsou boží! Ceny v Candy Store nejsou úplně nejhorší, ale je fakt, že se vždy vyplatí ty sladkosti nakupovat v zahraničí.
  Já si zamilovala Maltesers, které jsem právě prvně koupila v Candy Storu. Teď jsem v Anglii, takže je kupuju po pytlích 😀
  Jinak teda zahraniční sladkosti mají něco do sebe, ale ty české jsou prostě české. Je fakt, že tady je spousta věcí, které v ČR nemáme, ale zas jich tak nutně k životu není třeba 😀

  Simply Janet

  Reagovat
 • 29.8.2016 (15:18)
  Permalink

  Já vyrážím do Candy Storu vždycky pro mini marshmallows – do capuccina, ta nejlepší záležitost 🙂 Ale už jsem odtamtud ochutnala i další věci, z těchto jenom Nerds, ale ty mě nijak extra neoslovily. Spíš vždycky koukám po těch Harry Potter fazolkách 🙂

  Reagovat
 • 29.8.2016 (15:42)
  Permalink

  Já na reese's nejvíc miluji, že to ze začátku prostě (aspoň pro mě chutná husně), ale až pak to začne být strašně dobrý 😀 A Nerds mám taky ráda, akorát je na nic, když je má člověk daný v tašce a celý se mu to vysype do té tašky 😀

  Reagovat
 • 29.8.2016 (22:38)
  Permalink

  Všechny tyhle sladkosti znám a stále se utvrzuji v tom, že chci ochutnat tu první!:D

  Reagovat
 • 30.8.2016 (6:49)
  Permalink

  Tak jasně že, anglání a jiní by se po kofile oblizovali ještě týden, ale nám to už nepřijde a chceme zase to co mají oni :D. Candy store nás naštěstí zachrání. Reeses jsou boží, asi si koupím další :D.

  Reagovat
 • 30.8.2016 (6:51)
  Permalink

  S těma fazolkama jsem si naposledy taky pohrával v ruce, ale nakonec letěly zpět do regálu. No třeba příště je koupím a ochutnám nějakou nechutnou :D.

  Reagovat
 • 30.8.2016 (6:52)
  Permalink

  Tak pak dej vědět jak dopadla domácí výroba, u nás se budou asi taky dělat :D.

  Reagovat
 • 30.8.2016 (6:52)
  Permalink

  Na nerdíky pozor, už se mi stalo že jsem je našel na hodně divných místech :D.

  Reagovat
 • 30.8.2016 (11:37)
  Permalink

  Vůbec jsem netušila, že nějaký obchod s tímto zaměřením existuje 😀 Já si teda vystačím s normálními sladkostmi tady z čr, když mě přepadne žravá :DdDD Já bych hned kousla do růžové koule mnaaam:3

  Reagovat
 • 30.8.2016 (12:18)
  Permalink

  Jako jo, nám normálně naše sladkosti taky stačí, ale člověk chce někdy zkusit něco jiného :). Kup a vyzkoušej :).

  Reagovat
 • 31.8.2016 (13:18)
  Permalink

  Do Candy store chodím momentálně hlavně na donuty od Donuter Donuts:-) – jinak klasika Reeses, občas neodolám i Poptarts. Je fajn, že se tam dají sehnat i věci na vaření a na pečení, které nejsou běžně k dostání.

  Reagovat
 • Pingback:Haul Candy Store #2 - aneb medvědi opět mlsají | Medvěd testuje

 • Pingback:Jídlo #2 Mlsací články | Medvěd Testuje www.medvedtestuje.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *