Nejkrásnější den – recenze německého filmu

Nejkrásnější dennejkrasnejsi-den
Zdroj
Nádech, výdech, nádech, výdech, tupé upadnutí na zem a nečekaný polospánek. Dva muži, peníze, smích, lev, moč, nejistota, rána pěstí, panika, strach ze smrti a kočka. Okolo všeho se tento film točí. Někdy komicky, jindy vážně a depresivně.
 
Minulý týden bylo hodně času a málo nápadů jak strávit odpoledne jednoho všedního dne. V kině toho na výběr zase až tak moc nebylo, kromě dvou kusů filmů. Jako první jsme si zvolili s mojí chlupatou medvědicí tento film. Klasické vyzvednutí a parkování smykem už není třeba znovu představovat. Na tento film jsem viděli nemálo ukázek a docela se nám to líbilo, takže rozhodnutí bylo jasné a opět jsem se slyšel jak objednávám ten ochucenej vzduch a sladkej čaj.

 

Oba jsme věděli co od toho zhruba čekat. Je nutné poznamenat, že film není nijak originální. V minulosti byl natočený třeba Bucket List  s Morganem Freemanem a Jackem Nicholsonem, kde dva rakovinou nemocní muži vedle sebe leží v pokoji v nemocnici, seznámí se a rozhodnou , že před smrtí ještě podniknou hodně zběsilých výletů a akcí. Nebo stojí za zmínku film Poslední prázdniny, kde hraje Queen Latifah. Žena, která zjistí že má jen měsíc života před sebou a tak se rozhodne si to pořádně užít.

 

Nejkrásnější den je v podstatě taková německá kopie uchopená trošičku jinak. Nyní máme dva mladé muže, jeden s rakovinou mozku, který nečekaně omdlévá a druhý, kterému fungují plíce pouze na čtvrtinu a bez své kyslíkové bomby neudělá ani krok. Začátek nám představí Benna, zloděje a kapsáře, který spí když ani nechce. Doktor mu diagnostikuje nádor v hlavě a Bennovi se přetočí svět vzhůru nohama. Je umístěný do léčebny s podobnými případy, kde se seznámí s Andim.  Andi je pianista a blogger, který by se lekl i vlastního stínu. Benn rozhodne, že si poslední zbytky života chce ještě užít, že si půjčí hromadu peněz v bance a zažije ještě naposledy ten nejlepší mejdan a zároveň nejkrásnější den. Ukecá do toho i Andiho a společně založí videoblog, kde svoji poslední cestu dokumentují. Hlavní dohoda je, sehnat peníze, užít si a na konci se vším skončit.

 

nejkrasnejsi-den-2
Zdroj

Tímto jejich zběsilá jízda teprve začíná, banka jim samozřejmě nepůjčí, protože se Andinu nepodaří utajit jejich slabé zdraví. Zbývá tedy sehnat peníze nelegálně, zde se dostává do popředí charismatický Benn, vše zařídí a pořádná zábava může začít. Pořídí si super rychlé auto, odjedou na výlet do Afriky, flákají se na plážích a kempují v karavanu uprostřed africké divočiny.
Nejkrásnější den
Zdroj
 Nejkrásnější den
Nejkrásnější den je z počátku příjemnou komedií, u které jsem se opravdu bavil a taky podle postřehů z kinosálu jsem nebyl sám. Občas až černý humor, mě zanechal chladným a hezky jsem se od plic zasmál. Ovšem, když se film překlene do druhé půlky, vtípky ubývají a začne se řešit hodně smrt a další vážná témata, celá atmosféra zvážní a slabší povahy uroní i nějakou tu slzu. To se ale medvědům nestává.
Nejkrásnější den
Zdroj
Rozhodně se nenechte odradit tím, že film je z německé produkce, protože třeba já, kdybych to věděl už před koupením vstupenek asi bych na něj nešel. Ano, já vím, je to povrchní, ale holt německé filmy od dob Vinnetoua, mě opravdu neoslovily. Zde je ovšem výjimka potvrzující pravidlo. Kdo nehledá bláznivou komedii, tohle je jasná volba. Příjemně se pobavíte a film si užijete až do konce, utřete slzy, vyhodíte prázdnej futrál od popkornu a hezky povalíte domů.
Tomuto filmu uděluji tři a půl medvěda. Body dolů jsou za ohranej nápad a za upadající tempo vtipů.

 

triapul
 Tak co, chystáte se na Nejkrásnější den do kina? Ten kdo ho už viděl, jak se vám film líbil? Brečeli jste?
Váš testující medvěd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12 komentářů: „Nejkrásnější den – recenze německého filmu

 • 22.8.2016 (19:34)
  Permalink

  já takovýhle filmy ráda, pokud je to dobře zpracovaný, tak neoriginální téma mi vůbec nevadí 😀
  slyším o něm poprvý, ale podívám 😀

  Reagovat
 • 23.8.2016 (11:33)
  Permalink

  O tomto filmu slyším poprvé, ale zní to dobře. 🙂 Až budu mít čas, tak si ho pustím. 🙂

  Reagovat
 • 23.8.2016 (12:18)
  Permalink

  hehe, udělalo mi radost, že by tě taky odradila něměcká produkce, protože já na to myslela při čtení celýho článku 😀 tož možná se zkusím podívat 🙂

  Reagovat
 • 23.8.2016 (13:54)
  Permalink

  Zde rozhodně Němci nešlápli vedle. Však mrkni na hodnocení na jiných webech a budeme se pohybovat ve vysokých číslech. Jen na to koukni a uvidíš, že tě to bude bavit.

  Reagovat
 • 24.8.2016 (12:30)
  Permalink

  Takový klasický téma, ale nevadí, záleží na režii)) Jo no, taky moc ty německý nemusím, ale jestli tě to překvapilo, ráda podívám)

  Reagovat
 • 25.8.2016 (17:38)
  Permalink

  Ja som na tento film videla ukážku až tento týždeň, ale odvtedy sa neviem dočkať kedy na to pôjdem… Je jedno, že je nemecký, veď už sa aj im muselo niečo podariť 😀

  Reagovat
 • 1.9.2016 (16:34)
  Permalink

  Nejprve chci moc poděkovat za komentáře.

  O tohmhle filmu jsem sem tam něco zaslechla a tohle hodnocení se mi hodně líbí – vlastně jste mi pomohli se rozhodnout, jestli se na něj podívám nebo ne. (Asi to ale nechám na chvíli, kdy bude potřeba uronit slzu u filmu, přeci jenom jsem trochu citlivka, takže to nebudu pokoušet, že bych najednou vybrečela polovinu kapesníčků – haha).

  Líbí se mi tu, myslím, že budu chodit častěji. 🙂

  Reagovat
 • Pingback:Rande naslepo - recenze filmu medvědíma očima | Medvěd & jeho slečna testuje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *