Sebevražedný oddíl – recenze filmu

 

 

Zdroj

 


Říkáte si, že je divný, aby hlavní hrdinové byli padouši? No rozhodně to není neobvyklé, už hodně seriálů i filmů nám toho bylo důkazem. V tomto filmu s výběrem padouchů rozhodně nešetřili.


Na čtvrtého srpna jsme měli opět naplánovanou návštěvu místního multikomplexu kin. Jelikož jsme propásli středeční předpremiéru, čtvrtek byla jasná volba a už jsem zuřivě klikal na „rezervovat místa“. Hodiny jsem doslova tlačil očima, a jakmile byla správná doba, pouze zachrastění klíčů a zvuk vzdálených kroků na chodbě značil, že medvěd dnes už nic v práci dělat nebude.

 

 

Dvoutulící sedačka byla na svém místě jak slibovali, zapadli jsme do ní, kelímek tekutého kostkového cukru jsem zasadil do držáku vedle sebe a už tam začali lítat upoutávky a reklamy.

 

 

Úvod nás lehce seznámí s každým členem, na některé se dostalo i dvakrát.


Sebevražedný oddíl

Deadshot  – Neboli Floyd Lawton, nájemý vrah, který nikdy nemine svojí pistolí cíl, pokud sám nechce.

 

 

Harley Quinn – Magor, blázen, psychopat, vrah a spousta jiných přirovnání by na ni seděla. Nekompromisně zamilovaná, do Jokera, své životní lásky. Preferuje baseballovou pálku.

 

 

Kapitán Boomerang – Zloděj a vrah. Do které banky vstoupil, tu vykradl. Vrhá ostré rádoby boomerangy.

 

 

El Diablo – Gangster, kterého se údajně dotkl ďábel. Umí udělat oheň z ničeho, a když se hodně naštvě … Něco jako ďábel vyjde na povrch.


Killer Croc – Je to chlápek, kterej je napůl ještěr, nejspíš krokodýl. Docela ošklivej xichtík.

 

Rick Flag – Jedinej klaďas v týmu. Elitní člen Americké armády, nemá žádné superschopnosti.

 

Katana – Žena hnána pomstou za svého zabitého manžela. Ovládá bravurně samurajský meč, ve kterém údajně sídlí duše jejího milovaného.

 

Enchantress – Dávná čarodějka s nadpřirozenými schopnostmi. Posedlá osvobodit se.

 

Zdroj
Každý z týmu je určitým způsobem vyšinutý. Deadshot, kterého bravurně hraje Will Smith má například malou dcerku, která je paradoxně jeho slabinou. Harley, kterou hraje Margot Robbie, o které jste si mohli přečíst v naší recenzi na Tarzana, je celou osobou zatížena na Jokera, kterého v týmu neuvidíme, ale rozhodně o jeho šílenost nepřijdeme. El Diablo, má psychickou újmu z toho jak si zabil manželku a děti.

 

 

Zdroj

Po velice svižném začátku, kde nám je každý z členů představen, se ani nestačíte nadechnout a strčit si do pusy trochu kukuřičnýho vzduchu co leze za zuby a hned bude na scéně první záporák. Nestačíte to ani zapít tekutým cukrem a bude tam ještě jeden!Celý tým je povolán, vytažen z vězení a poslán do epicentra zla. Celou dobu, je film prošpikovaný svižnou akcí, vtipy a hláškama hlavních hrdinů. Do toho se nám sem tam objeví Joker, jehož bravurně zahrál Jared Leto, který se svým výkonem skoro vyrovnal Heathu Legetovi z Temného rytíře, který se do své role tak vžil, že na to zemřel a dostal posmrtně Oscara.


Joker

Joker je prostě famózní v tomto filmu a je jen škoda, že nedostal více prostoru a figuruje zde pouze jako vedlejší postava. Celému filmu naopak dominuje Deadshot s Harley, proto je škoda že další členové týmu tolik prostoru nedostali. Rozhodně o El Diablovi jsme se mohli dozvědět mnohem víc a taky mohl předvést více pyromanie. Celkově to na mě působilo, že spousta postav byla držena zpátky naschvál. Jakoby chtěli vyzvednout hodně vysoko ty dvě výše zmíněné.


 

Zdroj

 

Paradoxně, jediný klaďas, který v týmu je, by nemusel v celém filmu být a nikdo by si toho nevšiml. Je to nudná nezáživná postava a jedno z mála mínusů celého filmu. Ostatní postavy ho tak převyšují, že kdyby dvakrát skoro neumřel, tak by jste si ho fakt ani nevšimli.


Soundtrack k filmu je hodně chytlavej, nejsou to žádné nové písničky, ale do filmu prostě sedly jak prdel na hrnec a perfektně podkreslují veškerou akci.


Kdo z vás sleduje komiksové filmy, čte komiksy anebo třeba jen sleduje seriály typu Arrow nebo Flash. Neměli by členové Sebevražedného oddílu pro vás být neznámou. Taky jistě zaznamenáte hodně nesrovnalostí, ale to vůbec nevadí a celému filmu to na kvalitě neubírá.

 

 

Proto neváhejte a kdo je fanouškem komiksových hrdinů a v tomto případě i  antihrdinů, jděte do kina a pokochejte se famózní podívanou na nikdy nekončící akci (až v titulkách), neomylného Deadshota a děsivě bláznivou Harley Quinn s celým týmem za zádama připraveným porazit jakékoliv zlo, protože jim to přece zkrátí pobyt ve vězení.


 

Tomuto filmu uděluji čtyři medvědy z pěti. Zase tak perfektní nebyl, ale podívaná to je suprová.


  

 

Viděli jste již Sebevražedný oddíl, chystáte se na něj do kina? Dejte vědět co na tento film říkáte.

 

 

Váš testující medvěd

 

Mohlo by se vám líbit..

13 komentářů: „Sebevražedný oddíl – recenze filmu

 • 5.8.2016 (15:10)
  Permalink

  Já jsem v tomhle takovej divnej příklad. Miluju hrdiny Marvel a antihrdiny a padouchy od DC… 😀 Nemůžu si pomoct. Na tenhle film jsem se těšila hodně dlouho, ale zároveň zase nejsem až tak komiksově vzdělaná, abych od toho měla nějaká přehnaná očekávání… obzvlášť, když jsou pro mě DC filmy v podstatě dost často většinou spíš zklamáním. I proto musím říct, že mě Suicide Squad i s některými mínusy nadchnul a líbil se mi. Harley byla naprosto famózní, Deadshot byl taky super v podání Willa Smithe, postavy společně dohromady fungovaly a opravdu se mi líbilo, jak je film natočený… I přes jisté výhrady to prostě stálo za to na něj jít. A soundtrack byl zkrátka skvělej.

  Heathovi hráblo, když hrál tuhle roli, Jared snad tak daleko nezajde, ale hodně doufám, že ho jako Jokera uvidíme ještě v dalších filmech. Já jsem si ho snad oblíbila ještě víc, než právě Heathova Jokera, myslím, že pokud si roli zopakuje, tak ho může i překonat. Mrzí mě, že teď nedostal víc prostoru, i tak byl jedním z největších plusů filmu.

  Reagovat
 • 6.8.2016 (11:45)
  Permalink

  na tohle sem hrozně chtěla jít, ale musela sem jet popřát babi -_- snad se na to dostanu co nejdřív! 😀
  jako joker a harley jsou absolutně dokonalý!! 😀 i když co sem tak viděla, tak žádný úžasný hodnocení to nesbírá, takový jakože lehce nadprůměrný no 😀 ale i tak, já z toho byla unešená!! 😀 už jenom protože mám radši dc než marvel 😀

  Reagovat
 • 8.8.2016 (21:42)
  Permalink

  O tomhle filmu slyším, kam se hnu. Mluví o něm snad úplně každý. V práci, v autobuse, v knihovně… A já pořád zůstávala tak nějak netečná. Nikdy jsem komixové posatvy moc nemilovala – jedinou výjimkou byl právě Arrow a Batman. 🙂 Ale recenze se mi líbila, takže se možná pokusím někoho vytáhnout do kina. Ona už nakonec jen ta myšlenka, že film je o záporacích, nezní ani trochu špatně. A taky jsem zvědavá na Jokera. Jen se teda trochu bojím, Heath je prostě nezapomenutelný. 🙂

  Reagovat
 • 10.8.2016 (9:12)
  Permalink

  Nebudu se spoilerovat o víkendu, nebo nejpozdějš příští týden na to jdu. Tak se uvidí 😀

  Reagovat
 • 10.8.2016 (17:27)
  Permalink

  všichni o tom filmu mluví, každej chválí! tak asi na něj budu muset mrknout, no:D)

  Reagovat
 • 11.8.2016 (9:46)
  Permalink

  Já bych na to někoho vytáhla. Film tě může jen překvapit. Jestli na něj půjdeš tak nám určitě napiš jak se ti líbil. 🙂
  – Medvědova slečna

  Reagovat
 • 11.8.2016 (9:49)
  Permalink

  Já jsem se na tenhle film taky dlouho těšila. Už jen když jsem v kině viděla na něj ukázku, jsem věděla, že na to prostě musíme jít. Soundtrack opravdu dokonalej a k tomu Harley. Prostě skvělý. 🙂

  – Medvědova slečna

  Reagovat
 • 12.8.2016 (10:45)
  Permalink

  Na SS jdu dneska, tak pak dám vědět, jak se mi líbil.. očekávám toho docela hodně. 😀

  xxx
  dream-little-dream.blogspot.cz

  Reagovat
 • 1.9.2016 (16:40)
  Permalink

  Nejspíš zapadnu do stáda, které je tím filmem nadšené… ale nemohu si nějak pomoci, opravdu se mi líbil a souhlasím s tím, že Joker mohl dostat více prostoru. Mohlo by to trochu vyřešit pokračování, i když… u nich trochu opatrně, že ano… ne vždy se povedou.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *